- Ćwiczyło z nami dwóch piłkarzy, którym przyglądamy się od dłuższego czasu – informuje trener Włókniarza. – Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy mogą wzmocnić nasz skład. Na razie jednak nie ma konkretów.

Bardzo prawdopodobne, że do Włókniarza po rocznej przerwie wróci mogący grać w obronie i pomocy Dawid Acela z Term Uniejów.

- Nikt nie zadeklarował, że od nas odchodzi – mówi trener. – Rehabilitują się kontuzjowani zawodnicy: nasz najlepszy snajper w ubiegłym sezonie Kamil Kozanecki oraz Damian Madaj i Jakub Szczegodziński.

Część drużyny jest w wakacyjnych rozjazdach, szkoleniowiec ma nadzieję, że niebawem skompletuje na zajęciach cały zespół.

Harmonogram sparingów „zielonych” wygląda następująco: 19 lipca – KAS Konstantynów, 22 lipca – Victoria Rąbień, 26 lipca – Ekolog Wojsławice, 2 sierpnia – Warta II Sieradz, 5 lipca – Zawisza Rzgów, 9 lipca – LKS Różyca, 12/13 sierpnia – mecz Pucharu Polski (rywal z pary: Łodzianka Oldboys – PSV Łódź).

Mecz z KAS Konstantynów zostanie rozegrany w… Giecznie w okolicach Zgierza. Dopiero tam działaczom obu zespołów udało się znaleźć naturalne boisko, na którym można rozegrać mecz.

- Szukamy boiska na sobotni mecz z Victorią Rąbień. Boisko w Rąbieniu jest w remoncie, u nas też na razie nie można grać – mówi Dziuba. – Mam nadzieję, że sparing dojdzie do skutku.