Drużyna z Justynowa dokonała ciekawej roszady na stanowisku trenera – po zakończeniu sezonu odszedł znany z pracy w PTC Michał Buchowicz, a zastąpił go Sebastian Madera, mający na koncie 126 meczów w ekstraklasie dla Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin. Był też w składzie reprezentacji Polski u-19 na mistrzostwa Europy razem z m.in. Łukaszem Fabiańskim, Łukaszem Piszczkiem, Jakubem Błaszczykowskim oraz Sławomirem Peszko.

Ekipa Jarosława Maćczaka w pierwszej połowie ustępowała drużynie LZS, w drugiej doszła do głosu i strzeliła kontaktową bramkę autorstwa Piotra Szynki. Do remisu – mimo kilku niezłych sytuacji bramkowych – nie udało się doprowadzić, to Justynów zdobył trzeciego gola.

- Najlepsza w Justynowie była murawa. Można było pograć tam w piłkę – przyznaje szkoleniowiec GKS. – Szukamy alternatywy dla zawodników z podstawowego składu. Dałem szansę chłopakom z rocznika 2005.

GKS: testowany (Osypczuk) – Pestka (Kołodziej), Korzeniowski, Pierzyński, testowany (Furmanek) – Mąkosza (Żurawski), testowany (Ławniczak), testowany, Szynka, testowany – testowany (testowany).

W sobotnim sparingu ze Zjednoczonymi Stryków, ksawerowianie przegrali aż 1:5 (1:2). Jedyną bramkę zdobył jeden z testowanych zawodników.

- Spora ilość piłkarzy jest na urlopach, więc przyglądamy się chłopakom z roczników 2005 i 2006 - mówi Maćczak. - Mieliśmy dużą ilość sytuacji bramkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie.

GKS: testowany - testowany (Furmanek), Pierzyński, Rychta, Pestka (Kołodziej) - Mąkosza (Papuga), testowany (testowany), testowany, testowany, testowany (Żurawski) - testowany.