Zanim Iskra trafiła do siatki, dwukrotnie sprawdziła dyspozycję Jakuba Waszczuka. Golkiper „zielonych” był na posterunku. Ale w 8. minucie popełnił błąd po dośrodkowaniu z lewej strony, co wykorzystał Patryk Olszewski i skierował piłkę do siatki. Włókniarz odpowiedział strzałem Kamila Kozaneckiego obok słupka.

W 21. minucie było 2:0. Tym razem Jakub Dobroszek tak obsłużył Olszewskiego, że ten musiał tylko kopnąć do pustej bramki, co uczynił z uśmiechem na ustach. Pięć minut później Waszczuk obronił uderzenie Dobroszka po indywidualnej akcji, ale w 30. minucie nie miał już szans, gdy Łukasz Biskupski ograł obrońców i oddał płaski strzał. Odbita od nogi bramkarza piłka wpadła pod poprzeczkę (3:0).

Niewiele brakowało, by 60 sekund później „zieloni” strzelili gola. Testowanemu pomocnikowi na przeszkodzie stanął słupek, a po dobitce Damiana Madaja piłka poszybowała w kierunku szosy na Lutomiersk.

W 32. minucie było 4:0. Dobroszek wręcz ośmieszył całą pabianicką defensywę i podwyższył prowadzenie dobronian. „Wieś nas leje!” – komentowali zziębnięci pabianiccy kibice. Do przerwy Włókniarz miał jeszcze okazje, ale Filip Kmieciak w świetnym stylu dwukrotnie obronił mocne strzały Kozaneckiego.

Po zmianie stron Iskra spuściła z tonu, choć Olszewski w sytuacji sam na sam z Waszczukiem powinien skierować piłkę do siatki, podobnie jak Daniel Morawski, który zbyt lekko uderzył do bramki i z linii futbolówkę wybił Dawid Mazur.

Grę Włókniarza w ataku rozkręcił nastolatek, Aleksander Kozak. W 52. minucie z 18. metrów huknął w poprzeczkę, trzy minuty później zmusił do dużego wysiłku Dawida Wójta, zaś za kolejne 180 sekund jego uderzenie skutecznie dobił Oskar Nazarczyk.

Podopieczni Artura Dziuby starali się odrobić straty, ale na przeszkodzie stawał nieźle dysponowany Wójt, który radził sobie z uderzeniami testowanego skrzydłowego i Szymona Szafoniego. Testowani piłkarze „zielonych” nie trafiali też w bramkę. W 86. minucie po faulu na szybkim testowanym skrzydłowym, sędzia podyktował rzut karny dla Włókniarza, którego na gola zamienił Sebastian Mucha.

Iskra: Kmieciak – Pawlak, Klimek, Sowiński, M. Kacprzyk – Pilarz, Żabolicki, Olszewski, Biskupski, Dolewka – Dobroszek. Na zmiany: Wójt, Polit, Załoga, Figura, Morawski.

Włókniarz: Waszczuk – Kosatka, Mendak, Czerwiński, Acela – testowany, Leonow, Madaj, Kozanecki, Szafoni – testowany. Na zmiany: Mazur, Nazarczyk, Mucha, Jarych, Wojtyniak, Kozak, testowany.

W sobotni wieczór Włókniarz II przegrał z Saints Łódź 0:2 (0:2).

Włókniarz II: Kocik – Szczepanik, Kowalski, Czerwiński, Łopatecki – Kwaśniewski, Ochal, Potrzebowski, Stokłos – testowany, K. Kaczorowski. Na zmiany: Kosiada, Glinkowski, Szewczyk, Ulężałka, Gorący, J. Kaczorowski.