Pabianiczanie zagrali z ligowym rywalem w Rudzie Bugaj. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, „zieloni” najwyraźniej trzymali amunicję na drugą połowę. Kanonada rozpoczęła się 20 minut po wznowieniu gry. Worek z bramkami rozwiązał Patryk Olszewski, pewnie egzekwując rzut karny po faulu na Szymonie Przyku. Niespełna pięć minut później akcję zapoczątkował Brazylijczyk Ronaldo Jesus, zagrał na prawo do Olszewskiego, który podał wzdłuż bramki. Akcję celnym strzałem zamknął Sebastian Dresler i było 0:2.

W 81. minucie z kornera dośrodkował Ronaldo, bramkarz Sokoła trącił piłkę, która spadła na nogę Olszewskiego. Popularny „Ucho” strzałem z powietrza zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Klasycznego hat-tricka pan Patryk skompletował cztery minuty później, gdy precyzyjnym strzałem z ostrego kąta bezbłędnie posłał piłkę do siatki. Wynik ustalił Przyk, wykorzystując prezent od obrońcy Sokoła.

Włókniarz: Marciniak – Jarych, Czerwiński, Mendak, Kosatka – Dresler, Kaczorowski, Bronka, Olszewski, Szafoni – Ronaldo. Na zmiany: Kocik, Maćkowiak, Kuchciak, Przyk.

Rezerwy Włókniarza pokonały 3:1 (1:1) GLKS Sarnów/Dalików po golach Marcina Kujawy i rezerwowych Dawida Kosatki oraz Piotra Glinkowskiego.

Włókniarz II: Jędrzejczyk – Kwaśniewski, Oberle, Czerwiński, Kosiada – Kujawa, Potrzebowski, Ochal, Szczepański – Wójcik, testowany. Na zmiany: Glinkowski, Gorący, Froncala, Kaczorowski, Kosatka.