W kategorii 14-latków świetnie zaprezentował się Stanisław Jurga. Staszek rozpoczął zmagania od wolnego losu, a później rozniósł Juliusza Chmielewskiego (Bielawy Toruń) 12:2, wygrał z Cezarym Ginterem (IKS Leszno) 7:5 i z Janem Gaczyńskim (Toruńska Akademia Floretu) 6:3.

W półfinale wygrał z Idzim Durajem (Atena Gdańsk) 12:6. W finale rywalem Staszka był inny gdańszczanin, Jakub Gorczyca. Po dramatycznym boju Gorczyca wygrał 8:7.

Podczas tego turnieju Gorczyca miał patent na pabianiczan. Dobrze wystartował drugi z naszych florecistów, Tomasz Bartoszek, pokonując 12:3 Szczepana Duraja (Atena Gdańsk). W kolejnej walce drogę do ćwierćfinału zamknął Tomkowi właśnie Gorczyca, zwyciężając 11:7. Ostatecznie Bartoszka sklasyfikowano na 9. pozycji.

Wśród 9-latków równie świetnie jak Jurga spisał się Jan Nowicki. Choć konkurencję miał dużo mniejszą, w pierwszej walce pokonał Aleksandra Emilianowicza (Kusy Szczecin) 8:1, zaś w finale uległ Kacprowi Dziewiątkowskiemu (MDK-5 Bydgoszcz) 6:8. Gratulacje!