Ze srebrnym medalem do Pabianic wrócił Stanisław Jurga. Nasz szermierz rozpoczął turniej główny od wolnego losu, potem pokonał Bartosza Porydzaja (Gdańsk) 15:4, Jana Wyszyńskiego (Gdańsk) 15:7, zdeklasował Cezarego Gintera (Leszno) 15:2, a w ćwierćfinale po zaciętej walce pokonał kolejnego gdańszczanina, Idziego Duraja 15:12.

Staszek był nie do zatrzymania – w boju o finał nie dał szans turniejowej „jedynce”, Karolowi Kwiatkowskiemu (Toruń) 15:11. Dopiero w finale pabianiczanin musiał uznać wyższość Jakuba Fogta (Leszno), ulegając 10:15.

Na świetnym, 12. miejscu turniej w Gdańsku ukończył Tomasz Bartoszek. Podobnie jak Staszek, Tomek zaczął od wolnego losu, później wygrał walki z Igorem Głowińskim (Bydgoszcz) 15:7, Jakubem Parulskim (Poznań) 15:9, by w trzeciej walce napsuć sporo krwi faworyzowanemu Fogtowi. Ostatecznie to zawodnik z Leszna wygrał 15:13, ale nasz zawodnik mógł schodzić z planszy z podniesioną głową.