Możliwości doświadczania otoczenia czy oddawania się pasjom jest wiele. Zwieńczeniem wspólnego dnia pełnego wrażeń będzie uroczy upominek, przypominający o fantastycznej, przeżytej razem, przygodzie.

Prezent na Dzień Dziecka – rok to dobry moment na zabawki edukacyjne

Jeśli Twoja córka lub wnuczka niedługo skończy roczek i zastanawiasz się, co jej sprezentować na Dzień Dziecka, możesz poruszać się w kilku kategoriach produktowych. Pierwszą z nich stanowią maty edukacyjne, zadrukowane w bajkowe i kolorowe motywy zwierzątek. Elementy w postaci dołączonych grzechotek, tasiemek czy akcentów o zróżnicowanej fakturze pobudzają sensorykę dziecka. Wspomagają aktywność ruchową w pierwszych miesiącach życia. Z myślą o spokojnym i niezaburzonym niczym śnie warto zdecydować się na projektory nocnego nieba. Dzięki nim maluch będzie o wiele bardziej zrelaksowany, a rano obudzi się wypoczęty. Alternatywą są maskotki emitujące biały szum, dostępne w ofercie marek takich jak: Szumisie, Fisher Price czy Mom’s Care. Z myślą o ćwiczeniu motoryki małych rączek oraz rozwijaniu zdolności logicznego myślenia producenci stworzyli z kolei zabawki edukacyjne, w tym sortery, dziecięce gitary, grzechotki, zawieszki z dzwoneczkami, karuzele do wózka i do łóżeczka oraz wiele innych.

Prezent na dzień dziecka dla 3-latki

Dziewczynki, które ukończyły 3. rok życia, zazwyczaj są już bardzo aktywne ruchowo, energiczne i pełne życia. Trudno im usiedzieć w miejscu. Dlatego upominek otrzymany na Dzień Dziecka powinien odzwierciedlać ich potrzeby i aktualny poziom rozwoju – tak emocjonalnego, jak i intelektualnego. Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent dla 3-latki są zabawki edukacyjne, aktywizujące i zachęcające do działania. Wśród nich znajduje się, między innymi, kasa sklepowa, pomagająca sprawniej liczyć i uczyć się pierwszych zasad ekonomii. Innym interesującym źródłem inspiracji na prezent jest farma z dźwiękami – muzyka stymuluje bodźce, a kolorowe zwierzątka i elementy przyciągają uwagę dziecka na dłużej. Dla dziewczynek zainteresowanych zajęciami artystycznymi wciągającymi upominkami mogą być zabawkowe aparaty fotograficzne, zestawy farb, ciastoliny czy walizki z akcesoriami do malowania. Znajdziesz je w świetnie zaopatrzonym sklepie internetowym 5.10.15. https://www.51015kids.eu/dziecko/zabawki.

Prezent na Dzień Dziecka dla 6-latki

Dziewczynka w wieku wczesnoszkolnym jest już na tyle rozwinięta intelektualnie, że z wielką przyjemnością będzie grać w gry planszowe, układać karty memory czy brać udział w towarzyskich grach zręcznościowych. Warto sprezentować jej puzzle z ulubionymi bajkowymi bohaterami, na przykład Świnką Peppą, Elsą z Krainy Lodu czy Psim Patrolem. Wiele dziewczynek świetnie będzie się bawić z kolekcją klocków LEGO czy LEGO Duplo.

Prezent na Dzień Dziecka dla 10-latki

Dla małych fanek Harry’ego Pottera producenci zabawek przygotowali upominek w postaci licencjonowanych figurek kolekcjonerskich. Rodzic lub dziadek mogą rozbudzić w dziecku pasję do zbierania wyjątkowych przedmiotów i tworzenia rozbudowanej, imponującej kolekcji. Postać Harry’ego, Hermiony czy Rona, wręczona dziewczynce z okazji Dnia Dziecka, na pewno wywoła uśmiech na jej buzi.​

Prezent na Dzień Dziecka dla 11-latki

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki? Dla nieco starszych córek, które powoli wchodzą w wiek nastoletni, świetnym pomysłem będzie propozycja z branży nowych technologii. Smartwatch utrzymany w słodkiej, cukierkowej kolorystyce sprawia wrażenie zabawki. Nic bardziej mylnego. Za uroczym wyglądem kryje się pełna moc funkcjonalności. Dzięki takiemu gadżetowi możesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojej pociechy, a samemu zyskać spokój, gdy spóźnia się z powrotem do domu. Wbudowany GPS zapewnia skuteczną lokalizację pociechy. Rodzic ma możliwość odtworzenia historii trasy aż do 30 dni wstecz. Opcje takie jak rozmowa wideo, przycisk SOS, zdalny podsłuch czy zdalne wykonanie zdjęcia przez rodzica – rozbudowane funkcje są naprawdę imponujące. Inną opcją na prezent dla 11-letniej dziewczynki jest hulajnoga, która poprawi jej sprawność fizyczną, a zarazem zachęci do wstania sprzed komputera i zabawy na świeżym powietrzu.

Podsumowując, zabawki na Dzień Dziecka nie zastąpią jednak chwil, rozmów i budowania więzi z pociechą. Poza typowym prezentem w postaci zabawki czy ubrania warto pamiętać o wspólnym spędzeniu czasu. Świetnym pomysłem na zacieśnianie relacji z dzieckiem jest wybranie się na rodzinny piknik czy też zorganizowanie wyjścia do zoo. Wspomnienia i korzyści czerpane z chwil przeżytych z najbliższymi są bezcenne. A żeby jeszcze mocniej osłodzić Dzień Dziecka, który jest przecież raz do roku, koniecznie zajrzyj do naszego asortymentu!