Jak zima to sanki. Byle by było trochę śniegu i zabawa gwarantowana. Wygodny ubiór, który przede wszystkim nie przemoknie od śniegu, jest podstawą. Nowoczesne stroje sportowe, począwszy od bielizny termoaktywnej po wodoodporne kurtki i kombinezony, w sezonie zimowym są dużą wygodą. Nie wolno zapominać o nakryciu głowy i śniegowcach.

Zima w mieście

Spędzając ferie w mieście nie trzeba rezygnować z nart. Ciekawą alternatywą są narty biegowe. O ile na narty w góry czy na stok wybierasz się na kilka dni to z nart biegowych możesz korzystać całą zimę. Pierwsza wyprawa nie będzie najdłuższa ale na pewno bardzo ciekawa. Korzystając z nart biegowych lub tylko podpierając się kijkami jak przy nordic walking, wychodzimy jak na szybszy spacer. Trzeba pamiętać, że nowoczesne stroje sportowe PEHA pehasports.com zapewnią ciepło, wygodę a także nie pozwolą się spocić. Najlepszy ubiór do tego sportu to kombinezon dla młodszych dzieci a dla starszych spodnie z szelkami.

Lodowisko, czy łyżwy?

Z początkiem zimy ruszają lodowiska. W czasie ferii sesje są codziennie. Jazda na łyżwach wymaga przede wszystkim utrzymania równowagi. Pierwsze kroki na płycie ułatwiają specjalne chodziki, które można wypożyczyć. Nie ma potrzeby posiadania własnego sprzętu ponieważ kask oraz łyżwy do jazdy figurowej czy hokeja także można zazwyczaj wypożyczyć w punkcie przy lodowisku. Z kolei własne łyżwy można też w takim punkcie zaostrzyć. Przy jeździe amatorskiej specjalne stroje sportowe nie są wymagane ale warto pamiętać o wygodnym i ciepłym ubraniu a przede wszystkim o rękawiczkach. W zależności od tego czy lodowisko jest kryte czy na świeżym powietrzu można jeździć w bluzie lub w kurtce. Na otwartej ślizgawce warto osłonić też uszy od wiatru. Szybka jazda powoduje rozgrzanie ciała. Regularne uprawianie tego sportu wyrabia kondycję a także wzmacnia mięśnie nóg i kręgosłupa.

Bez względu na pogodę warto w czasie ferii udać się na basen. Pływanie poprawia kondycję a także wzmacnia wszystkie mięśnie. Pomoże skorygować istniejące wady postawy w tym nawet skrzywiony kręgosłup. Regularne zabawy na basenie wzmacniają serce i wydolność płuc. Poza tym zimowa nauka na basenie przyda się latem w jeziorze czy nad morzem. Dzieci, które uczęszczają na basen nie boją się wody.

W trakcie ferii można też zdać egzamin na kartę pływacką.  Sanki, narty, łyżwy czy basen to idealna propozycja na aktywne spędzenie ferii w mieście.