Nie łatwo jest trafić na szczeniaki, które są dobrze i z uwagą hodowane. Dobrzy, doświadczeni hodowcy często zwracają baczną uwagę na to, gdzie trafiają psy i biorą za nie pełną odpowiedzialność. Poproś zatem o referencje i skontaktuj się z ludźmi, którzy kupili szczeniaki od danego hodowcy.

 

Jak dbać o beagla?

Bez względu na to czy zamierzasz kupić szczeniaka czy dorosłego psa, jest dużo rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Beagle to psy, które kochają się bawić, potrzebują zatem dużo ruchu żeby dobrze się rozwijać i dobrze czuć. Pięciominutowy spacer dookoła bloku im nie wystarczy. Pamiętaj też o szkoleniu i nauce posłuszeństwa swojego pupila.

Na początek miejsce do spania, dla szczeniaków warto, żeby było to miejsce w jakiejś zamkniętej przestrzeni, może być to zwykły kojec wyściełany kocem, w który psiak będzie mógł się wtulać. Dookoła kojca należy rozłożyć gazety by jak najwcześniej zacząć trening czystości. Beagle są bardzo aktywne i uwielbiają psocić. Decydując się na zakup psiaka pamiętaj, że to członek rodziny. To przyjemność ale także, a może przede wszystkim obowiązek.

 

Jak odżywiać beagla?

Ma on niestety tendencje do tycia i dlatego ich dieta jest bardzo ważna i powinna być ściśle kontrolowana. Nowym właścicielom zaleca się stosowanie diety ustalonej przez hodowcę i jedynie stopniowe wprowadzanie nowych produktów. Psy te lubią jeść dużo i często. Jedzą w większości wszystko, choć bywają też wybredne. Pokarmy zatem muszą być odpowiednio zbilansowane i idealne dla tej rasy. Pamiętaj, że beagle to psy myśliwskie i wymagają właściwych, regularnych ćwiczeń.

Jedzenie dla szczeniaka beagla składa się z tych samych składników, co jedzenie psa dorosłego. Mięso, warzywa powinny być drobno pokrojone w zależności od wieku szczeniaka. Konieczna jest też suplementacja diety preparatami witaminowo – mineralnymi. W okresie wzrostu szczeniaka, szczególnie podczas wymiany zębów i kształtowaniu się kośćca, niezbędne będą sole wapnia, witamina D, którą zawiera olej z łososia lub tran (podawać najlepiej w okresie zimowym). Witaminy należy dobierać odpowiednio do stanu zdrowia psa.

Szczeniaka karmi się 4-5 razy dziennie, jako dorosłemu psu wystarczą już dwa posiłki podawane najlepiej o stałych porach – rano i wieczorem. Natomiast do szkolenia beagl może dostawać jako smakołyki kawałki owoców, najlepiej jabłka lub banana, a w sezonie letnim arbuza bez pestek.

Właściciele beagli powinni sięgać po pokarm dla psów średnich, gdzie waga psa waha się od 10 do 25kg. Warto jednak zaznaczyć, iż beagl ma wrażliwy żołądek, dlatego każda zmiana w jadłospisie powinna odbywać się w przeciągu 7 dni. Producenci karm dla psów wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli karmy pod względem stanu zdrowia pupilów. W trosce o zdrowie naszego pupila warto sięgnąć po karmę przygotowaną specjalnie dla psów ze skłonnością do nadwagi, która jest bogata w białko a uboga w węglowodany. Takie proporcje pomogą zachować masę mięśniową i zaspokoją apetyt naszego czworonoga.

Warto również zwrócić uwagę, iż pożywienie dla naszego pupila możemy przygotować sami. Powinniśmy jednak pamiętać, że Bigel nie może jeść czekolady, winogron, rodzynek oraz w dużym stężeniu cebuli, czosnku, oraz pora. W jadłospisie nie może zabraknąć mięsa, owoców, warzyw, nabiału, ryb, witamin, soli mineralnych, ziół.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zbilansowana, pełnowartościowa karma, przygotowywana na bazie świeżego mięsa i warzyw od lokalnych dostawców, gotowana w domowy sposób w niskich temperaturach przygotowywana z myślą o naszych milusińskich przez fachowców z https://blog.piesotto.pl/co-jedza-psy-beagle/. Receptury posiłków są opracowane przez specjalistów w dziedzinie żywienia zwierząt. Każdy właściciel beagla z pewnością znajdzie tu zdrowe, smaczne i naturalnie suplementowane jedzenie.

Pamiętaj, że psiak musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody. W czystej misce.