Zadyszka podczas biegu do autobusu czy w trakcie wchodzenia na wyższe piętro w bloku znana jest większości z nas. Siedzący tryb pracy i niewłaściwa dieta dodatkowo utrudniają utrzymanie odpowiedniej sprawności fizycznej. Sprawdź, co można zrobić, aby poprawić swoją kondycję.

Dużo mówi się o tym, że wysiłek fizyczny powinien być na stałe wpisany w plan dnia każdego z nas. Jest ważny nie tylko na wzmocnienie ciała, ale też poprawę nastroju. Zdarza się jednak, że efekty aktywności fizycznej nie przychodzą tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Aby temu zaradzić, warto rozważyć włączenie do swojej suplementacji beta-alaniny https://www.bodypak.pl/pl/143-beta-alanina. Jest to produkt, który sprawdzi się podczas trenowania większości dyscyplin, niezależnie od tego, czy wysiłek jest ciągły, czy też przerywany. Co warto wiedzieć na temat beta-alaniny?

Jakie jest zastosowanie beta-alaniny?

Poprawa kondycji wymaga mocnego skupienia się na regularnych treningach. Tylko konsekwentnie realizując plan treningowy, można zwiększyć swoje parametry wysiłkowe. Polecane są do tego dwa rodzaje aktywności: trening typu cardio o niskiej intensywności oraz trening interwałowy. Może być to zarówno bieganie, jazda na rowerze, jak i ćwiczenia na orbitreku na siłowni. Bardzo dobrym uzupełnieniem takiego treningu jest beta-alanina. Jest to związek, który przyczynia się do zahamowania reakcji katabolicznych w organizmie. Jednocześnie wpływa pozytywnie na lepszą pracę mięśniową. Beta-alaninę stosuje się najczęściej przed planowanym wysiłkiem fizycznym, ale można ją także suplementować po treningu. Redukuje się w ten sposób zmęczenie. Pamiętać należy, że aby zauważyć rezultaty, suplement powinien być przyjmowany przez dłuższy czas.

Działanie beta-alaniny

Aminokwasy pełnią bardzo ważną funkcję w diecie sportowców. Zwłaszcza gdy sam trening nie przynosi już oczekiwanych rezultatów. Beta-alanina jako wsparcie kondycji i wytrzymałości została doceniona stosunkowo niedawno. Stosowanie tego suplementu niesie ze sobą wiele korzyści. Zwiększenie masy mięśniowej i zapobieganie zakwaszaniu mięśni to tylko niektóre z nich. Beta-alanina wykazuje także silne działanie antyoksydacyjne. Jest zatem świetną substancją antynowotworową. Pozytywnie wpływa również na układ nerwowy, dzięki redukucji lęków i poziomu stresu w organizmie. Pierwsze pozytywne efekty można zauważyć już po miesiącu regularnej suplementacji. Wynika to z czasu potrzebnego do osiągnięcia odpowiedniego poziomu wysycenia karnozyną. Co istotne, korzyści wynikające ze stosowanie beta-alaniny z reguły odczuwane są jeszcze przed długi czas po zakończonej kuracji.

Beta-alanina jako suplement diety polecana jest dla wszystkich osób, dla których ważne jest podnoszenie swojej kondycji fizycznej. Sprawdzi się nie tylko wśród osób uprawiających kulturystykę, ale też biegi długodystansowe czy triatlon. Suplementacja beta-alaniny razem z kreatyną przynosi pozytywne efekty także w odchudzaniu.