W godzinach 10.00 - 14.00 w pabianickim szpitalu lekarze udzielą porad z zakresu interny, urologii, ortopedii i rehabilitacji neurologicznej. W ich trakcie nie będą wystawiane recepty i skierowania.

Fizjoterapeuci Pabianickiego Centrum Rehabilitacji zaprezentują gimnastykę rehabilitacyjną dla osób mających kłopoty z kręgosłupem lub cierpiących na osteoporozę. Dokonają oceny zaburzeń pracy stawów biodrowych, wykonają podoskopowe badanie stóp, które pozwala ocenić dolny staw skokowy i jego stabilność. Zaprezentują metodę manualną, w trakcie której do poprawy koordynacji ruchu wykorzystywane są gry zręcznościowe. Zajęcia odbywać się będą pod opieką wykwalifikowanego fizjoterapeuty.

Pielęgniarki z przychodni specjalistycznej wykonają badania diagnostyczne: pomiar ciśnienia i poziomu glukozy we krwi. Dietetyk pomoże prawidłowo obliczyć wskaźnik masy ciała, ustali dietę, podpowie, czy wskazana jest szczegółowa diagnostyka.

W holu na niskim parterze zaprezentują swoje stoiska firmy: „Miód z własnej pasieki”, Pollena Ewa, Milena – żywność naturalna, sklep medyczny – Pofam, Herba Best - Twój świat herbat, Przyprawy naturalne.

W ciągu całego dnia podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz grupa wolontarystyczna  „Agrafka” przeprowadzą happening w oddziałach szpitalnych.