Perspektywa wysokich zarobków oraz elastycznych warunków pracy zachęciła już wielu. Sprawdź, co jest potrzebne, aby zostać programistą.

Zdolność do analitycznego myślenia

Choć programowanie kojarzy się głównie z pisaniem kodu, to należy podkreślić, że codzienność programisty zdecydowanie dominuje debugowanie, czyli szukanie i eliminowanie błędów w napisanym już kodzie. Niezbędna jest do tego oczywiście umiejętność analitycznego myślenia oraz wytrwałość w szukaniu źródła błędu. Maszyna niestety nie wybacza i jeśli chcesz, by pracowała tak, jak sobie to wymyśliłeś, to polecenie napisanie językiem programowania, musi być jednoznaczne.

Znajomość języka angielskiego  

Teoretycznie język angielski nie jest konieczny do wypełniania zawodu programisty. Jeśli jednak zamierzasz osiągnąć sukces, będzie Ci on niezbędny. Tworząc kod i dokumentację w języku angielskim, będą one zrozumiałe dla każdego, bez względu na narodowość. Poza tym, jeśli nie znasz tego języka, automatycznie zamykasz sobie drogę do pracy w międzynarodowych zespołach oraz spowalniasz proces nauki. Właśnie dlatego szkoła programowania Codecool przyjmuje pod swoje skrzydła tylko kandydatów, którzy operują językiem angielskim na poziomie minimum średniozaawansowanym (B1). 

Komunikatywność

Panuje przekonanie, że programista to introwertyk, który godzinami koduje w ciemnościach, nie odzywając się do nikogo. Jest to bardzo krzywdzący stereotyp, który dodatkowo tworzy nierealny obraz tego zawodu. Warto wiedzieć, że programiści codziennie współpracują z zespołem i kontaktują się z klientem. Konieczna jest zatem asertywność, umiejętność aktywnego słuchania oraz prezentacji własnych pomysłów. Na szczęście takie kompetencje miękkie opanujesz podczas kursu Codecool. Odwiedź stronę szkoły i sprawdź, jak zostać programistą oraz jak dołączyć do grona Codecoolersów i podbić świat IT. 

Samodyscyplina

Podczas nauki programowania bardzo ważne jest, by swoje umiejętności ćwiczyć nie tylko na zajęciach, ale również poza nimi. Jest to szczególnie istotne, jeśli zdecydujesz się na intensywny kurs weekendowy. Branża programistyczna ewoluuje szybciej niż jakakolwiek inna, dlatego musisz być gotowy do nieustannego poszerzania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Jeśli posiadasz powyższe kompetencje, już teraz dołącz do szkoły Codecool, gdzie czeka na Ciebie intensywny program nauki, realizowany pod okiem ekspertów.