W końcu w pierwszych latach życia maluchy często udają się na drzemkę. Aby stworzyć w pomieszczeniu odpowiednie warunki do spania, trzeba zablokować dostęp promieni słonecznych. Pomaga w tym roleta dziecięca. Podpowiadamy, co wybrać na okna do pokoju najmłodszych.

Roleta rzymska do pokoju dziecka

Nawet jeśli Twoja pociecha wyrosła już z drzemek, to zadbanie o odpowiedni wystrój okna może przyjemnie odmienić dziecięcy pokój. Właściwie dobrane zasłony na pewno zapewnią najmłodszym prywatność, a zarazem staną się miłą dekoracją pomieszczenia. Jednym z chętnie wybieranych rozwiązań w ostatnich czasach jest roleta rzymska do pokoju dziecka. Jej ogromną zaletę stanowi prostota aplikacji. Możesz bowiem powiesić tekstylia na karniszu, szynie przysufitowej, suficie, ramie okna przy wykorzystaniu dodatkowych uchwytów itp. Co ważne, roleta dziecięca tego typu zawiera ponadto prosty mechanizm regulacji, który sprawia, że zawsze masz okazję dowolnie dostosować długość materiału. Użytkowanie ułatwia także mechanizm samoblokujący. Jednocześnie rolety rzymskie do pokoju dziecka są szyte z tkanin, które z powodzeniem włożysz do pralki i odświeżysz, gdy zajdzie taka potrzeba.

Różnorodne wzory rolet dziecięcych

Rynek oferuje naprawdę wiele ozdób na okna. Nie wszystkie są warte uwagi. Wspomniane rolety rzymskie do pokoju dziecka stanowią jednak trafne rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim w przypadku najmłodszych liczy się stylistyka dekoracji. Każde ozdoby powinny tworzyć jak najbardziej przytulną przestrzeń, w której dziecko czuje się bezpiecznie. Wspomniane rolety mają wiele różnych odcieni. Dlatego bez problemu dopasujesz model do aranżacji pomieszczenia. Co ważne, w sklepach nie brakuje również rolet z różnymi motywami i wzorami. Możesz więc wybrać rolety z balonikami czy księżniczkami dla dziewczynki, jak i samochodami dla chłopca. Szeroką ofertę takich tekstyliów znajdziesz na stronie marki Yellow Tipi, która słynie z wysokiej jakości artykułów, m.in. szytych ręcznie z najlepszych tkanin.

Zasłony zaciemniające

Rolety rzymskie do pokoju dziecka to nie jedyne rozwiązanie, na które możesz się zdecydować. Równie trafnym i popularnym są zasłony zaciemniające. Szyte są z materiału typu “blackout”, który nie przepuszcza promieni słonecznych. Tkaniny warto połączyć z estetyczną firaną, np. z woalu. Do ich założenia możesz użyć podwójnego karniszu. Na jednym umieścisz wspomnianą firanę, a na drugim zasłony. Takie tekstylia również cieszą się bogactwem kolorów. Co ważne, sprawdzają się nie tylko, gdy trzeba zapewnić dziecku warunki do snu, lecz także latem, gdy temperatura za oknem daje się we znaki. Do pomieszczenia nie przedostanie się słońce, a więc nieco ochłodzisz pokój. Możliwości jest wiele, dlatego wybór warto wcześniej dobrze przemyśleć. Z pewnością takie artykuły są idealną dekoracją, a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem w jednym.