Przeznaczone do tego akcesoria są uznawane za podstawowy element wyprawki. Dlaczego są tak ważne? Wyjaśniamy co sprawia, że rożek niemowlęcy jest tak chętnie wybierany przez mamy!

Rożek niemowlęcy – do czego się go używa?

Rożek niemowlęcy, nazywany potocznie becikiem, jest specjalnym okryciem z grubszego, miękkiego materiału. Jest przeznaczony do owijania dziecka, co ma uspokajać oraz chronić dziecko. Otulonemu maluszkowi przyjemny, delikatny ścisk i ciepło przypominają czas, kiedy był jeszcze w brzuchu mamy. Takie pozytywne skojarzenie sprawiają, że od razu się wycisza.

W rożku niemowlęcym bobasy szybciej zasypiają i lepiej śpią, ponieważ blokuje on odruchy Moro. Nagłe wymachy rączkami niepotrzebnie wybudzają dziecko, więc powinno się je ograniczać. Zawiniątko można również łatwo schwycić, dlatego pomaga bezpieczniej przenieść maluszka z miejsce na miejsce, np. z wózka do łóżeczka. Doskonale sprawdzi się też w kołysce, koszu Mojżesza, nosidełku czy gondoli.

Dlaczego warto korzystać z rożka niemowlęcego?

Z rożka niemowlęcego korzysta się zwykle do ok. 3 miesiąca życia, co może wydawać się trochę krótkim okresem. Mimo to jak najbardziej warto zainwestować w takie akcesorium. Becik jest ogromnym ułatwieniem i jest zwykle cieplejszy oraz bezpieczniejszy niż zwykłe wiązane chusty czy otulacze.

Największą popularnością cieszą się rożki niemowlęce wykonane z naturalnych tkanin. Doskonale utrzymują ciepło, jednocześnie chroniąc przed przegrzaniem. Zapewniają optymalną wentylację, a także blokują promieniowanie UV. Są hipoalergiczne i całkowicie bezpieczne dla delikatnej skóry. Do tego szybko wysychają, więc nie dopuszczają do rozwoju bakterii czy grzybów. Z powodzeniem można je regularnie prać w pralce, przez co łatwo dba się o ich czystość.

Gdzie kupić rożek niemowlęcy wysokiej jakości?

Właśnie zastanawiałaś się, gdzie kupić rożek niemowlęcy wysokiej jakości? Najrozsądniej wybrać sprawdzonego, polskiego producenta specjalizującego się w asortymencie dla dzieci. Jednym z najpopularniejszych sklepów jest Qbana Mama, ze zróżnicowaną ofertą artykułów idealnie dostosowanych do potrzeb najmłodszych.

W sklepie można znaleźć szeroki wybór rożków niemowlęcych uszytych z najlepszej gatunkowo bawełny z certyfikatem Oeko Tex Standard 100 w klasie 1 (jest dopuszczona do kontaktu ze skórą noworodków). Beciki tej marki są wyjątkowo przyjemne w dotyku, trwałe i całkowicie bezpieczne dla maluszków. Ogromną zaletą produktów Qbana Mama jest też ich estetyczny design. Eteryczne motywy roślinne i zwierzęce cieszą oko oraz pięknie uzupełniają wystrój pokoju dziecięcego.

Rożek niemowlęcy jest chętnie wybierany przez mamy, ponieważ jest niezwykle praktycznym akcesorium. Nie tylko gwarantuje komfort maluszkowi, ale stanowi też duże ułatwienie dla rodziców. Kompletujesz właśnie wyprawkę? Koniecznie uzupełnij ją o śliczny becik!