Kosmetyki, które warto stosować to przede wszystkim te, stworzone na podstawie naturalnej receptury oraz z wykorzystaniem proekologicznego podejścia. Sprawdź, jakie kosmetyki do włosów zapobiegają puszeniu się oraz umacniają je aż od nasady.

Na rynku znajdziesz wiele produktów na puszące się włosy. Marka Hairlust, która wywodzi się z Danii doskonale wie, jak zadowolić najbardziej wymagających konsumentów. Puszące się włosy to bardzo często spotykany problem, który dotyczy nie tylko wilgotności powietrza, ale i problemów skórnych. Kobiety z falowanymi oraz kręconymi naturalnie włosami doskonale wiedzą, że utrzymanie ich idealnie prostych to nie lada wyzwanie. Warto więc sprawdzić kilka praktycznych porad – curly girl methody, a także wykorzystać najlepsze i polecane kosmetyki do włosów. Dzięki temu zapanujesz nad lokami oraz nadmiernie puszącymi się włosami niezależnie od warunków pogodowych.

Puszące się włosy – kiedy występuje ten problem?

Problemy z puszącymi włosami pojawiają się najczęściej jesienią oraz zimą. To wszystko za sprawą niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zmiennej wilgotności powietrza. Nawet jeśli regularnie myjesz i pielęgnujesz włosy – ostatecznie może okazać się, że nie jest to wystarczające. Jeśli już chcesz zapanować nad suchymi i problematycznymi włosami, koniecznie stosuj profesjonalne szampony zawierające w składzie witaminę B oraz ekstrakty roślinne np. z kwasem hialuronowym. Dzięki temu włosy będą równomiernie nawilżone na całej swojej powierzchni. Zapobiegniesz w ten sposób też ich elektryzowaniu się.

Jak uniknąć puszących się włosów? Najważniejsze wskazówki

Jeśli Twoim codziennym problemem są puszące się włosy, koniecznie zastosuj się do kilku wskazówek od specjalistów, a na pewno zażegnasz ten kłopot raz na zawsze. Przede wszystkim musisz zadbać o staranną i kompleksową pielęgnację oraz odżywienie włosów już od ich nasady. Unikaj suszenia gorącym powietrzem z suszarki, a także zbyt ciepłej wody podczas ich mycia. Dobrym wyborem są suszarki z jonizacją, które skutecznie zapobiegają puszeniu się włosów. Kolejną wskazówką, która w pewien sposób redukuje ten problem jest spanie na jedwabnych poduszkach, które są delikatne dla włosa. Oto kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym pozbędziesz się puszących się włosów:

  • nie myj włosów zbyt często,

  • unikaj suszenia gorącym powietrzem,

  • używaj profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych,

  • do mycia stosuj tylko dobre szampony od topowych marek np. Hairlust,

  • regularnie przycinaj rozdwojone końcówki,

  • staraj się unikać prostownicy.

Powyższe kwestie to tylko najpopularniejsze wskazówki na temat tego, jak zadbać o puszące się włosy i zredukować ten efekt. Kiedy decydujesz się na mycie włosów – kupuj szampony Hairlust lub innych topowych marek. Te zawierają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki, które nie tylko cudownie odżywiają włosy, ale i zabezpieczają je np. przed promieniami słonecznymi. Dobrym sposobem na puszące się włosy jest też regularne stosowanie masek i odżywek. Te także kupisz w sklepie internetowym marki Hairlust. Odżywki to nieodłączny element codziennej pielęgnacji włosów po ich umyciu. W ten sposób sprawisz, że te łatwiej się rozczesują i jednocześnie będą delikatnie prostsze.

Po wysuszeniu włosów oraz skóry głowy, stosuj regularnie olejki nawilżające – szczególnie jeśli używasz prostownicy. Dzięki temu zabezpieczysz je przed przypaleniem oraz nadmiernym zniszczeniem ze względu na wysokie temperatury.

Suszenie włosów a puszenie się – o co tu chodzi?

Kwestia puszenia się włosów to nie tylko indywidualna sprawa każdej kobiety. Pamiętaj, że duży wpływ na ich wygląd ma to, w jaki sposób je suszysz po umyciu. Jeśli chcesz zadbać
o swoje włosy – zrezygnuj z suszarki lub używaj chłodnego powietrza z jonizacją. Włosy, które schną naturalnie są prostsze, mniej zniszczone oraz nie kręcą się. To samo tyczy się temperatury wody podczas mycia włosów – najlepiej, aby ta była jak najniższa.

Jakie kosmetyki na puszące się włosy warto wybrać?

Całkowitym minimum jeśli chodzi o niezbędnik kobiety w kwestii puszących się włosów są takie kosmetyki, jak:

  • szampon i odżywka,

  • maska,

  • olejek,

  • balsam.

To zestaw, który możesz kupić w sklepie Hairlust. Korzystając z profesjonalnych i co najważniejsze – naturalnych (ekologicznych) kosmetyków nie tylko pozytywnie wpłyniesz na trwałość swoich włosów, ale i skóry głowy. Podczas każdej pielęgnacji puszących się włosów stosuj kosmetyki Hairlust zawierające naturalne ekstrakty roślinne oraz kompleksy witaminowe, a skutecznie pozbędziesz się problemu.

Aby uzyskać maksymalny poziom kontroli nad swoimi włosami, zawsze po umyciu użyj balsamu lub olejku. To pozytywnie wpłynie na ich nawilżenie, a dodatkowo zapobiega efektowi puszenia się niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Wybierając Hairlust nie musisz martwić się o puszące włosy nawet zimą!