Świetnie sprawdza się między innymi kriolipoliza na uda, brzuch i wiele innych części ciała.

Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i skuteczny. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu szczupłej sylwetki, to warto zainteresować się tym tematem. Można wygodnie leżeć, a specjalne urządzenie zajmie się redukcją tkanki tłuszczowej. Brzmi to bardzo obiecująco, ale czy rzeczywiście działa, trzeba przekonać się osobiście.

Jakich efektów się spodziewać?

Kriolipoliza jest bezinwazyjnym zabiegiem, który wykonuje wykwalifikowana osoba. Najpierw wyklucza się przeciwwskazania podczas wywiadu z klientem. Kriolipolizę wykonuje się na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na brzuchu, udach, boczkach, plecach, ramionach, łydkach, podbródku. Zabieg polega na wymrażaniu komórek tłuszczowych, co umożliwia uzyskanie szczuplejszej sylwetki. Na obszarach ciała, które mają zostać poddane kriolipolizie, nakłada się specjalny plaster żelowy, a następnie przykłada się do niego głowicę i zasysa tkanki przy wykorzystaniu podciśnienia. Zabieg trwa najczęściej godzinę, po zakończeniu wymrażania ciało jest rozmasowywanie. Oddziaływanie na komórki tłuszczowe niską temperaturą przyczynia się do ich uszkodzenia. Organizmu usuwa je potem samoczynnie poza ustrój, to zajmuje jednak kilka tygodni.

Sprawdź: Kriolipoliza w Vitalea

Jakich efektów się spodziewać?

Kriolipoliza pozwala na usunięcie kilkudziesięciu procent tkanki tłuszczowej, efekty pojawiają się po paru tygodniach, ale różnicę widać już po kilku dniach. Można w ten sposób zmniejszyć obwód nawet o kilka centymetrów, i to bez konieczności stosowania restrykcyjnych diet, wykonywania intensywnych ćwiczeń. Bardzo ważna jest to, aby przed przystąpieniem do zabiegu przez kilka dni zadbać o dobre nawodnienie organizmu, wypijać co najmniej 2 litry płynów. Unikać należy pokarmów i napojów, które obciążają wątrobę. Zaleca się przejść na dietę lekkostrawną. Warto także wykonać drenaż limfatyczny, więcej wypoczywać. Na dwa tygodnie przed kriolipolizą nie można korzystać z solarium ani opalać się. Dobry efekt uzyska się już po jednym zabiegu, skuteczność tej metody została potwierdzona badaniami, komórki tłuszczowe obumierają na skutek ich wymrożenia. Nie trzeba martwić się efektem jo-jo. Ogromną zaletą jest trwałość uzyskanego efektu. Będzie to świetny sposób na oporną tkankę tłuszczową.