Wyżej wymienione czynniki, zużycie mechaniczne części czy zmęczenie operatora maszyny mogą prowadzić do awarii. Czy można temu zapobiec przed awarią by uniknąć dłuższych przestojów? Czy tak naprawę naprawa maszyn budowlanych i innych sprzętów na budowie jest opłacalna?

Jakie maszyny najczęściej ulegają awariom na budowie i wymagają naprawy?

W uproszczeniu można odpowiedzieć na to pytanie, że te które poddawane są największym obciążeniem oraz mają dużą ilość elementów mechanicznych. Oczywiście nie ma tutaj jednej reguły więc problemy mogą pojawić się tak naprawdę ze wszystkimi maszynami oraz sprzętami na budowie. Czy takie awarie zdarzają się często? Niestety tak. To sprawia, że sprzęt na budowie wymaga bieżącego i fachowego serwisu. Wiele osób odpowiedzialnych za budowy zastanawia się jednak czy bardziej opłacalne są naprawy maszyn budowlanych po awarii czy może stałe monitorowanie i wymiany części lub po prostu okresowy wynajem niezbędnych urządzeń. Jeśli konkretna maszyna budowlana jest potrzebna na cały okres trwania prac budowlanych wówczas często najbardziej opłacalne będzie posiadanie własnej i bieżąca obsługa serwisowa. Jeśli jednak urządzenie czy sprzęt użytkowany jest wybiórczo, a jego awaria nie wywołuje przestoju całej budowy, wówczas można naprawiać go “po szkodzie”.

maszyny

Co lepsze - bieżący serwis czy doraźna naprawa maszyn budowlanych?

Tak jak już wspomnieliśmy wiele zależy od tego jak ważne jest dane urządzenie, sprzęt czy maszyna na naszej budowie oraz jak duże konsekwencje powoduje jego awaria. Jeśli niesprawność danego sprzętu czy maszyny nie powoduje przestoju prac lub można ją zastąpić inną bo np. mamy ich kilka czy kilkanaście, wówczas zdecydowanie bardziej opłacają się doraźne naprawy maszyn budowlanych w przypadku wystąpienia awarii. W przypadku drogich maszyn jak np. koparki, walce, spychy albo ładowarki czy żurawie znacznie częściej bardziej opłacalne są bieżące wymiany części i serwisowanie maszyny nawet gdy nie jest uszkodzona czy niesprawna. Wynika to z faktu, że taką maszynę często znacznie trudniej zastąpić, a jej wyłączenie może powodować nawet długi przestój prac.

Kogo wybrać do naprawy maszyn budowlanych i sprzętu?

Bez względu jaki sprzęt na Twojej budowie ulega awarii warto mieć pod ręką fachowców i serwisantów, którzy będą w stanie naprawić każde urządzenie. Niektóre naprawy maszyn budowlanych bywają naprawdę trudne i czasochłonne. Dlatego firma je wykonująca powinna mieć szerokie doświadczenie nie tylko w zakresie napraw sprzętu i maszyn najbardziej znanych marek ale też tych nieco mniej popularnych jak chociażby Kobelco, Sennebogen czy Takeuchi albo Mecalac, Neuson lub O&K i Terex. Do innych popularnych w Polsce choć nieco mniej znanych marek należą Merlo, Zettelmeyer i Zeppelin oraz Kramer, Manito i Yanmar, Atlas, a także Case, Dieci i Doosan.

naprawa

Kto wykonuje serwis i naprawy maszyn budowlanych na terenie województwa dolnośląskiego?

Firm, które zajmują się tego typu usługami jest wiele. Niestety większość z nich zna się i koncentruje na konkretnych typach maszyn, sprzętu i urządzeń. Rzadziej zdarza się, że firma serwisowa oferuje szeroki wachlarz napraw oraz bieżącego serwisu większości marek i maszyn budowlanych na każdej budowie. Jeśli szukacie profesjonalnych i szybkich serwisantów, którzy dojadą na miejsce Twojej budowy i szybko naprawią maszyny budowlane i sprzęt to wypróbuj koniecznie usługi firmy Bau-PL z Lubania. Od wielu lat utrzymują ciągłość działania i naprawiają urządzenia większości marek dostępnych na budowach w całym województwie dolnośląskim. Więcej dowiecie się na stronie internetowej baupl.com.