Czas pandemii zmusił nas do spędzania czasu pracy ale i także odpoczynku w domu. Nasze dzieci praktycznie cały dzień spędzały przed ekranem komputera. Dla wielu z nas był to swoisty egzamin, którego się obawialiśmy ale nie mieliśmy wyjścia – musieliśmy go po prostu zdać. Te godziny spędzone przed komputerem dla dzieci – pewnie frajda, ale i wady postawy, dla dorosłych ból kręgosłupa, pleców. I dlatego coraz bardziej popularne stały się fotele gamingowe. Ale czy moda na fotele gamingowe dominuje tylko wśród młodych użytkowników, czy to tylko zasługa dobrego marketingu. Nie do końca. To, że fotele te stały się bardzo przydatne potwierdza kilka niezaprzeczalnych faktów. Wybór odpowiedniego fotela powinien być przemyślany i świadomy.

Czym się kierować przy wyborze fotela

Uniwersalne wymiary? Tak! Ale przecież każdy ma inną sylwetkę i wagę – zapewne zapyta niejedna mama. W większości fotele gamingowe są do siebie podobne pod względem wymiarów. Prawie wszystkie wyglądają masywnie, jednak ich siedziska i oparcia są uniwersalne. Zarówno osoby niskie, jak i wysokie powinny czuć się na nich dobrze. Dlatego śmiało możemy kupić taki fotel online.

Regulacja. To bardzo ważne dla użytkowników. Fotele dla graczy mają ogromną ilość możliwych regulacji. Chodzi tu głównie o nachylenie/odchylenie oparcia, wysokość fotela a nawet oporu przy "bujaniu się". Zatem dużo łatwiej dostosujesz taki fotel do swoich wymiarów i wymagań. Doskonałym wyborem będzie fotel gamingowy IMBA KING (RED). Z pewnością spełni oczekiwania tych najbardziej wymagających.

fotel

Design. Czy jest ważny? Ależ oczywiście, szczególnie dla młodych graczy. Muszą być poduszki z rogami, przedziwne otwory wentylacyjne i oczywiście rzucająca się w oczy krzykliwa kolorystyka. Ale jeśli nie jesteś fanem zbytniej ekstrawagancji znajdziesz także eleganckie fotele gamingowe, skórzane, stonowane, pasujące do każdego wnętrza.

Podłokietniki. To nic innego jak przedłużenie biurka. Standardowo chodzi o regulację góra-dół i na boki. Podłokietniki możemy też lekko wychylać wokół pionowej osi. Najdroższe fotele wykonane są ze skóry naturalnej, zapewniając wysoką wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości.

Fotel gamingowy a odcinek szyjny i lędźwiowy. Profesjonalne fotele dla graczy mają poduszki pod plecy i kark. Możemy je sobie dowolnie układać, na odpowiedniej wysokości i szukać zakresu kiedy poduszka wypycha nam plecy. Większość producentów ma w swojej ofercie płynną regulację oparcia za pomocą pokrętła, który mechanicznie uwypukla lub spłaszcza oparcie.

Twardość siedziska. To bardzo ważna sprawa. Aby dobrać odpowiednią twardość trzeba przetestować różne rozwiązania. Siedzisko może być wypełnione gąbką, co za tym idzie będzie zazwyczaj miększe, ale też bardziej podatne na zniekształcenia. Te wypełnione pianką będą twardsze i dłużej zachowają swój kształt i właściwości.

Zatem czy warto zainwestować w fotel gamingowy, no cóż, i tak i nie, bo to zależy... Im mniej czasu spędzasz przed PC, tym na większe ustępstwa możesz sobie pozwolić, a co za tym idzie – mniej wydać. Jeśli zaś siedzisz przed komputerem większość dnia, pracujesz, uczysz się, grasz – zainwestuj w profesjonalny i sprawdzony sprzęt.