Niektórzy mężczyźni jednak, mimo najszczerszych chęci, nie mają pomysłu ani doświadczenia w wymyślaniu ciekawych i adekwatnych prezentów dla kobiety. Jakie typy podarunków szczególnie mogą przypaść do gustu żonie lub partnerce i na co szczególnie warto uważać podczas wybierania prezentu?

Dlaczego prezenty bez okazji są tak ważne?

Kobiety niezwykle doceniają u mężczyzn pamięć - chociażby do dat związanych z ważnymi rocznicami, co jest u większości panów rzadkością. W sukurs przychodzą nowoczesne technologie, dzięki aplikacji w telefonie żadna istotna data nie zostanie już przegapiona nawet przez wyjątkowo zapominalskiego partnera. Warto jednak nadmienić, że jeszcze większą przyjemność od prezentów okolicznościowych mogą sprawić kobiecie te wręczane bez okazji. Są one bowiem sposobem na spontaniczne wyrażenie uczuć i dowodem na to, że podarunek nie był kupowany pod presją daty w kalendarzu.

Problem polega jednak na tym, że dla części mężczyzn cała procedura związana z wymyślaniem i wybieraniem prezentu stanowi istną drogę przez mękę. I nie stoją za tym wcale złe chęci. Wystarczy, że mężczyzna wychował się w typowo męskim gronie, nie miał sióstr, bliskich koleżanek, a prawdziwe, głębokie relacje połączyły go dopiero z partnerką. W takim przypadku nie ma on po prostu potrzebnego doświadczenia, które pozwalałoby kupować udane prezenty. Innym przypadkiem jest niska inteligencja emocjonalna (nie mylić z IQ), która może utrudniać zrozumienie kobiecych potrzeb i pragnień nawet bardzo błyskotliwemu, odnoszącemu sukcesy mężczyźnie. Co zatem zrobić, gdy chcemy przychylić partnerce nieba, ale nie bardzo wiemy jak? Najlepsze w takiej sytuacji będzie postawienie na uniwersalne grupy prezentów, które z dużym prawdopodobieństwem przypadną do gustu każdej kobiecie.

Biżuteria - prezent, który jest zawsze na czasie

Jednym z bardziej pożądanych przez kobiety typów prezentów jest biżuteria - jej dekoracyjny, często luksusowy charakter powoduje, że partnerka czuje się doceniona i adorowana. Najbezpieczniejszym rodzajem biżuterii, jaki można kupić na prezent są srebrne kolczyki damskie. Przy decyzji o zakupie kolczyków partner musi wiedzieć jedynie czy żona lub partnerka ma przekłute uszy oraz jakie ozdoby lubi nosić. Część kobiet preferuje damskie kolczyki wiszące, część woli drobną, dyskretną biżuterię, która będzie odpowiednia nawet w bardzo formalnych sytuacjach. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach tzw. kolczyki celebrytki, które są zarazem widowiskowe i w dobrym guście, przez co pasują do stylizacji casualowych. Taka ozdoba spodoba się zarówno kobietom lubiącym eleganckie stylizacje, jak i preferującym nieformalny ubiór.

prezent

Torebka - udany podarunek na każdą okazję

Jeśli są jakieś części garderoby, których kolekcję można rozbudowywać do iście hollywoodzkich rozmiarów, zaliczyć można do nich przede wszystkim buty i torebki damskie. Zakup butów na prezent jest jednak kłopotliwy - nawet jeśli znamy rozmiar noszony przez żonę, to but butowi nierówny - zdarzają się różnice w numeracjach, a poza tym bywa, że nawet buty wybrane w dobrym rozmiarze nie będą po prostu wygodne. Z torebką sytuacja jest zupełnie inna, podobnie jak kolczyki celebrytki jest to uniwersalny zakup, który wymaga jedynie znania ogólnych preferencji żony. Zdarza się, że kobieta mimochodem wspomina o konkretnym modelu torebki, który bardzo jej się podoba, ale jest w jej ocenie zbyt drogi. Jeśli partnerka miesiącami wzdycha do torebki na wystawie sklepu lub ma dodany konkretny model do zakładek w przeglądarce, warto rozważyć spełnienie jej marzenia.

Czego nie kupować na prezent kobiecie?

Mimo iż kobiety uwielbiają być obdarowywane przez swoich ukochanych, to kategoria bezpiecznych prezentów wcale nie jest szczególnie rozbudowana. Znacznie łatwiej jest wymienić takie pomysły, które szybko mogą się obrócić przeciwko darczyńcy. Weźmy na przykład wyjazd do SPA. Sam w sobie jest doskonałym pomysłem, który pewnie zachwyci większość kobiet. Trzeba jednak bardzo uważać na wybór pakietu zabiegowego - wykupienie dla żony zestawu usług wyszczuplających lub przeciwzmarszczkowych może spowodować, że wrażliwa na punkcie swojego wyglądu partnerka odbierze to jako mało przyjemną aluzję. W takiej sytuacji dużo bezpieczniejsze jest wykupienie zabiegów relaksujących, np. masażu czekoladowego lub gorącymi kamieniami.

Lepiej unikać też prezentów stricte użytkowych, takich jak sprzęty kuchenne - chyba, że żona wyraźnie ich sobie życzy. Tego rodzaju wyposażenie lepiej jest kupować do domu w ramach standardowego uzupełniania zapasów niż wręczać je w formie prezentu. Obdarowywana partnerka w chwili wręczania jej upominku chce się czuć po prostu jak uwielbiana kobieta, nie jak kucharka czy gospodyni domowa. Zrozumienie tej prostej prawdy znacznie ułatwi wybór udanego prezentu nawet początkującym adeptom tej sztuki.