Jeśli masz duże doświadczenia z tymi nieprzyjemnymi owadami i każdego lata prowadzisz z nimi nierówną walkę, powinieneś wiedzieć, jak skutecznie się zabezpieczyć na kolejne lato. Teraz jest najlepszy moment, aby zamówić w dobrej cenie moskitiery ramkowe do swoich okien. Dla firm zajmujących się ich produkcją, jesień, zima i wiosna to czas, kiedy mogą spokojnie uzupełniać swoje zapasy, tak by być w pełni gotowymi do sprzedaży latem. Zamawiając teraz moskitiery przesuwne, możesz uzyskać dodatkową zniżkę, a i termin realizacji będzie znacznie szybszy. Zamówienia można składać na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/moskitiery.

Moskitiery ramkowe to podstawowy model moskitier

Porównując różne istniejące na rynku metody walki z komarami, najlepszym sposobem wydaje się zapobieganie ich przedostawania się do mieszkania. Insekty najczęściej docierają do niego przez otwarte okna oraz drzwi balkonowe. Luźno zwisające firanki nie są dla nich żadną przeszkodą, co może być sporym rozczarowaniem dla wielu osób. Montaż moskitiery ramkowej skutecznie może rozwiązać ten problem, odcinając jedyną drogę przedostania się do wnętrza budynku. Od wielu lat zajmujemy się produkcją moskitier ramkowych, które są łatwe w montażu, można je wykonać na dowolny wymiar i mają dużą trwałość. Ich konstrukcja opiera się na czworokątnym ramiaku z profili plastikowych, do którego mocuje się specjalną siatkę z włókien węglowych. Jej małe oczka nie pozwalają przedostać się komarom na drugą stronę, ale jednocześnie nie ograniczają swobodnego przepływu powietrza. Elementy ramki mogą być przycinane na dowolną długość, a łączy się je specjalnie profilowanymi kątownikami. Gotową moskitierę można zainstalować po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu jego otwieranie nadal będzie możliwe. Sam montaż moskitier jest szybki i bezinwazyjny. Można je przytwierdzić np. za pomocą specjalnych rzepów.

A może estetyczna moskitiera zwijana?

Nie wszędzie moskitiery ramkowe będą odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli chcemy zabezpieczyć drzwi tarasowe lub balkonowe przed komarami, lepszym wyjściem są moskitiery rolowane. Mogą one być w dowolnym momencie uniesione, tak by udostępnić przejście na drugą stronę i móc wyjść na balkon. Takie zabezpieczenie wnętrza domu jest bardzo trwałe i wygodne w użyciu. Zimą, kiedy moskitiery nie są nam potrzebne, siatka może być po prostu schowana w kasecie i nie będzie narażona na trudne warunki atmosferyczne. Montaż moskitiery rolowanej najlepiej wykonać po zewnętrznej stronie drzwi, tak by ich otwieranie do środka mogło się odbywać na całej szerokości otworu.

Ważne informacje o moskitierach

Czarna lub biała siatka z włókien węglowych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu polecamy moskitiery do pomieszczeń, które są często i intensywnie wietrzone. Doskonale sprawdzają się w sypialniach, czyli miejscach, w których latem okna są otwarte również nocą. Producent moskitier zapewnia swoim klientom możliwość zamówienia ich na dowolny wymiar, tak aby idealnie pasowały do otworu okiennego, a ich montaż był jeszcze szybszy i łatwiejszy. Do ramy okna można je mocować wkrętami — wkręcone w profilu bocznym, nie naruszają integralności okna i nie powodują uszkodzenia jego konstrukcji. Ciekawą alternatywą są także moskitiery plisowane, szczególnie polecane do pomieszczeń o charakterze reprezentacyjnym, takich jak salon lub biura czy gabinety. Wygodne w obsłudze, również mogą być instalowane w sposób bezinwazyjny.