Tradycyjny sposób, w jaki ludzie od wieków czytają książki, nie zmieni się jednak w najbliższym czasie; wciąż są tacy, którzy wolą trzymać w ręku coś namacalnego, niż przewijać strony na ekranie telefonu lub komputera!

Proces druku

Branża wydawnicza jest skomplikowana. Od momentu rozpoczęcia pisania do momentu, gdy książka jest już wydrukowana i gotowa do kupienia wraz z piękną szatą graficzną, jest tak wiele etapów! Jak wygląda druk książek

 

Zaplanowanie działań

Autor musi uzgodnić odpowiednie terminy z osobami, z którymi współpracuje. Tylko w ten sposób uda mu się opublikować pracę w zapowiedzianym terminie lub blisko niego, nie narażając na szwank jakości i dokładności, a także nie przesuwając terminów poza pierwotnie ustalone – zwłaszcza jeśli wystąpią opóźnienia po którejś ze stron (np. korekty). Warto zostawiać sobie zawsze margines błędu, aby w trakcie procesu nie pojawiły się żadne nieoczekiwane problemy; nigdy nie wiemy, ile jeszcze pracy może być potrzebne, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli.

 

Korekta i redakcja

Zawsze warto oddać pracę do redakcji lub korekty, aby ktoś z zewnątrz mógł spojrzeć na to, co zrobiłeś. Najlepiej, jeśli będzie to osoba godna zaufania i sprawdzona, z doświadczeniem odpowiednim do danego zadania – co obejmuje sprawdzenie dokładności, a także upewnienie się, że wszystko ma sens zarówno pod względem wizualnym (poprzez spójność), jak i merytorycznym.

 

Skład

Kiedy klient przesyła nam swój tekst, upewniamy się, że jest on poprawnie sformatowany, a wszystkie elementy graficzne są rozmieszczone tam, gdzie powinny być. Jeśli wszystko wygląda dobrze, składacz tworzy plik PDF do druku!

 

Wybór druku, papieru

Niezależni autorzy często są rozdarci między różnymi rodzajami druku książek, kiedy chcą zlecić ich oprawę. Czynnik decydujący powinien zależeć od tego, ile egzemplarzy chcesz wydrukować – druk offsetowy jest zazwyczaj bardziej opłacalny i oferuje lepszą jakość przy ok. 1000 egzemplarzy w górę, natomiast druk cyfrowy pozwala na produkcję niskich nakładów bez nadszarpnięcia budżetu. Następnie musisz też wybrać, jaki papier będzie odpowiedni dla twojej książki. 

Produkcja książek to długi i skomplikowany proces. Dzięki najnowszym technologiom drukarnie mogą dostarczyć wysokiej jakości produkty, które spełnią oczekiwania każdego klienta! Wybierz swoją drukarnię, abyś otrzymał dla siebie lub kogoś innego wspaniały produkt – książkę, która została wydrukowana przez profesjonalistów, którzy dbają o to, aby każdy szczegół został przemyślany.