Jeśli szukasz pracowników, chcesz się zareklamować, czy szukasz wymarzonej pracy, na pewno korzystasz z portali ogłoszeń lokalnych. Serwisy ogłoszeń lokalnych szybko stały się potężnym źródłem ofert pracy.

Ile trzeba zapłacić za ogłoszenie?

W ostatnich latach internet stał się najpopularniejszym narzędziem rekrutujących. Z usług serwisów ogłoszeniowych korzysta z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba pracodawców i poszukujących pracy. Niestety przyczyniło się to do znacznego podniesienia stawek za zamieszczanie ofert pracy.

Obecnie zamieszczenie ogłoszenia o pracę waha się od kilkunastu do kilkuset złotych. Najpopularniejsze serwisy potrafią wycenić swoje usługi nawet do tysiąca złotych za dwa tygodnie emisji ogłoszenia. Cena za dodanie ogłoszenia może być jeszcze większa, jeżeli użytkownik zdecyduje się na dodatkowe usługi oferowane przez serwis ogłoszeniowy. Najczęstszą usługą dodatkową jest wyróżnienie ogłoszenia.

Nie płać za ogłoszenia w internecie!

Koszty związane z zamieszczeniem ogłoszeń wcale nie muszą bić nas po kieszeni. Wystarczy korzystać z serwisów, które nie oczekują opłat za zamieszczenie ofert pracy na swoich stronach. Wśród portali ofert pracy można znaleźć bardzo funkcjonalne i skuteczne. Lento.pl lub Nuzle.pl to dwa przykłady serwisów, gdzie z powodzeniem można dodać za darmo ofertę pracy, która według opinii, będzie równie skuteczna i profesjonalnie przedstawiona użytkownikom.

Warto tez wspomnieć o możliwości bezpłatnego odświeżania ogłoszenia. Odnowić swoją ofertę pracy na Lento.pl lub Nuzle.pl można raz na 24 godzin, co pozwala na pojawieniu się ogłoszenia ponownie na pierwszych miejscach listy ogłoszeń. W serwisach płatnych ogłoszeń możliwość ta jest niestety dodatkowo płatna.

Lepsze bo darmowe?

Zawsze wybieraj darmowe portale. Dzięki możliwości zamieszczania darmowego ogłoszenia, pracodawca może dodać więcej ogłoszeń, bez obaw, iż koszty mogą wpłynąć na jego sytuację finansową. Serwisy takie jak Lento.pl czy Nuzle.pl dają możliwość dodatkowej promocji darmowego ogłoszenia.

Na Lento.pl, zamiast płacić za dodanie swoich ofert, pracodawcy otrzymują opcję dodatkowej reklamy i podniesienia skuteczności zamieszczonych treści. W płatnych serwisach niestety nie każdy użytkownik może sobie pozwolić na fakultatywne podniesienie skuteczności swoich ofert. Opłata za samo dodanie jest tak duża, iż dokładanie opłaty za promocję ogłoszenia jest już poza zasięgiem finansowym pracodawców. Problem więc znika w przypadku darmowych ogłoszeń.

Dodatkowe opcje ofert?

Zdecydowanie tak. Warto korzystać z dodatkowych opcji, które pomogą nam wyróżnić nasze ogłoszenie. Jedną z nich jest wspominane wyżej promowanie ogłoszenia. Najczęściej pozwala na pojawieniu się ogłoszenia w szerszej lokalizacji. Zamieszczając ogłoszenie np. w Olsztynie, pojawi się ono na listach ogłoszeń w wybranej lokalizacji czyli na liście ogłoszeń w Olsztynie. Promując ogłoszenie można zwiększyć zasięg emisji do miast pobliskich, na teren powiatu lub województwa. Portale Lento.pl lub Nuzle.pl oferują emisję ogłoszeń nawet na listach miast z całej Polski.