Odpowiedzią na to rozwiązanie jest nowo wprowadzony na rynek laptop Huawei o nazwie Huawei matebook 13 AMD, który przekracza wszelkie oczekiwania. Stosunkowo tańszy niż wersja intelowa, matebook 13 prezentuje się w konfiguracji z chipsetem AMD, co czyni go imponującym laptopem.

Projekt

Aby porozmawiać o konstrukcji Huawei Matebook 13 AMD, jest wyposażony w imponujący 13-calowy ekran i zapewnia realistyczne wrażenia wizualne. Metaliczne wykończenie pozostaje takie samo jak w poprzednim wariancie. Ale projekt jest prawdziwy i pryzmatyczny, ponieważ wygląda jak laptop z najwyższej półki, który jest bardzo drogi i niezbyt przystępny cenowo. Dzięki wadze 1,31 kg i grubości 14,9 mm z wykończeniem diamentowym na każdym rogu zapewnia ultra-premium wrażenia i wyglądu.

Wyświetlacz

13-calowy wyświetlacz o przekątnej 88% pozwala widzieć coraz więcej w żywy sposób i zapewnia wciągające wrażenia zarówno podczas pracy, jak i zabawy. Oferując duży wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1440 z typową pojemnością 100% SRGB dla gamy kolorów, Huawei matebook 13 zapewnia wspaniałe i żywe szczegóły kolorów. Ta gama kolorów zapewnia realistyczne i kinowe wrażenia. Współczynnik proporcji 3:2 jest idealny do czytania i pisania treści. Jeśli chodzi o jasność, Huawei matebook 13 AMD ma 300 nitów, co zapewnia przyjemne oglądanie i wrażenia dzięki kontrastowi kolorów.

Specyfikacje

Jeśli chodzi o specyfikację, pierwszą i najważniejszą rzeczą jest procesor, który jest AMD Ryzen 5 3500U, zintegrowana 4-rdzeniowa i 8-wątkowa moc obliczeniowa w procesie 12 mm, a ostatnia dotyczy procesora, który daje 12% na wielordzeniowym wydajność. Procesor ma taktowanie nominalnej prędkości od 2100 do 3700 MHz. System wspomagany jest pamięcią o pojemności 8 GB, która jest szybsza niż wersje Intel. System chłodzenia szybko się włącza, a częstotliwość zegara zostaje zmniejszona do 2,4 GHz. Nakrętka wariant AMD zwiększa wydajność o 10% pod względem długoterminowej stabilności. Posiadanie chipsetu AMD Ryzen oznacza, że zapewnia płynność w systemie Windows 10.

Aby porozmawiać o pamięci masowej, Huawei MateBook 13 AMD ma 16 GB pamięci RAM i 512 GB SSD, co zapewnia wysoką prędkość we wszystkich obszarach.

Porozmawiajmy teraz o jego karcie graficznej, która jest obsługiwana przez procesor AMD Radeon Vega 8 i wykorzystuje 1 GB pamięci RAM. To nie sprawia, że matebook 13 jest komputerem do gier, ale znacząco dobrym urządzeniem do gier. Ten wariant jest o 80% szybszy w porównaniu do innych rywali.

Funkcja łączności jest również zauważalna, ponieważ ma kilka portów USB-2 i USB-C z gniazdem audio 3,5 mm i jednym HDMI.

Bateria

Huawei matebook 13 w zestawie z chipsetem AMD oznacza, że potrzebuje stosunkowo dużej ilości energii, szczególnie w trybie bezczynności. Maksymalne obciążenie wynosi 47,5 W, ale jest dostarczane z ładowarką o mocy 65 W. Dzięki 7 godzinom pracy na baterii ma krótszą żywotność w porównaniu do wersji Intel.

Ostateczny werdykt

Wraz z HUAWEI matebook 13 amd kupujący otrzymują naprawdę dobry laptop i na pewno spełni on Twoje oczekiwania. Nawet z chipsetem AMD jest bardzo tani w porównaniu do innych rywali. Mocniejsza wydajność GPU, szeroki wyświetlacz, pryzmatyczne kolory, mocny chipset, w skrócie Huawei daje Ci kompletny pakiet.