Ponadto często są wykorzystywane w celach służbowych przez pracowników branży kreatywnej. Przodują także w ilości zakupywanych dla nich ubezpieczeń.

Po co polisa?

Polisa dla smartfona dla niektórych osób wciąż brzmi jak żart. Jest to jednak prawdziwa oferta, którą można znaleźć nie tylko poza Polską, ale i w naszym kraju. Coraz więcej osób chce bowiem ubezpieczyć swojego iPhone’a – dotyczy to zwłaszcza osób wykorzystujących swój sprzęt w celach biznesowych. Zależy im na posiadaniu polisy dla smartfona, gdyż gwarantuje ona, że telefon zostanie naprawiony w razie awarii bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, oraz że na czas awarii ubezpieczyciel udostępni telefon zastępczy.

Ubezpieczenie smartfona pozwala uzyskać pieniądze na jego naprawę w serwisie, na przykład w razie uszkodzenia gniazda ładowania, pęknięcia wyświetlacza i podczas awarii mikrofonu. Problemy te są bardzo częste, co sprawia, że posiadanie ochrony przed ich skutkami jest niezwykle istotne dla każdej osoby, która nie może sobie pozwolić na brak dostępu do smartfona. Co ważne, proponowane w Polsce oraz za granicą ubezpieczenia (np. w Wielkiej Brytanii https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance) nie są drogie. Przykładowy koszt ubezpieczenia wyświetlacza smartfona w Polsce wynosi 3 zł miesięcznie i jest zwykle doliczany do abonamentu.

 

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Polisę dla smartfona z reguły można kupić w dwóch miejscach. Pierwszym z nich jest salon operatora sieci komórkowej. Składki na polisę oferowaną w salonie zwykle doliczane są do rachunku klientów, którzy zdecydowali się na telefon w abonamencie lub są pobierane bezpośrednio z konta, w przypadku klientów posiadających telefon pre-paid. Drugim sposobem nabycia polisy dla smartfona jest zgłoszenie się do ubezpieczalni. Warto zaznaczyć, że nie trzeba w tym celu udawać się do niej osobiście – równie dobrze można nabyć polisę online. Ponadto nie mamy obowiązku kupowania ubezpieczenia w jednym z towarzystw znajdujących się na terenie Polski, gdyż bez żadnych przeszkód możemy nabyć polisę za granicą.

Pamiętajmy, by przed zakupem polisy dokładnie sprawdzić, jaka jest jej suma ubezpieczenia i jaki jest zakres jej ochrony ubezpieczeniowej. Wszystkie informacje na ten temat znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli dokumencie, jaki powinniśmy przeczytać, zanim podpiszemy umowę z wybranym towarzystwem.