Przyszło nam żyć w czasach, kiedy wyjście do kawiarni lub cukierni nie jest tak łatwe, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Konieczność przestrzegania restrykcji oraz obawa przed przebywaniem w miejscach publicznych skłania nas do pozostawania w domu. Jednak i tutaj można wypić kawę w towarzystwie bliskiej osoby. Podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć wyjątkowy kącik kawowy, w którym kawa smakuje lepiej, niż gdziekolwiek indziej.

Zajmuje niewiele miejsca, a pełni ważną funkcję: stolik kawowy do domu

Można ustawić go w salonie albo na tarasie, a w razie potrzeby przenieść w inne miejsce. Jest lekki, niewielki, a także przestawny i między innymi za to uwielbiają go kobiety na całym świecie. Stolik kawowy o jakim mowa stanowi nowoczesny mebel, przy pomocy którego można zaaranżować piękny kącik, przeznaczony do relaksu przy kawie. Okrągły, kwadratowy lub prostokątny blat pomieści kilka filiżanek gorącego naparu i talerzyki z ciastem, które do kawy pasuje wręcz idealnie.

Jeśli jesteś miłośnikiem świeżo palonej kawy i chcesz delektować się jej smakiem w jak najlepszych warunkach, stwórz u siebie w domu kącik kawowy! Jego urządzenie rozpocznij od zakupu stolika, przy którym poranna i popołudniowa kawa będzie cieszyć, jak nigdy wcześniej. Stolik może wpisywać się w styl klasyczny, glamour, skandynawski... Na popularności zyskują też stoliki kawowe nowoczesne oraz minimalistyczne, pasujące praktycznie do każdego wnętrza. Rewelacyjnie zaprezentują się one w przestronnym salonie, jak również staną się atrakcyjnym elementem wystroju w niewielkiej kawalerce lub małym pokoju dziennym.

Nie pij kawy w pośpiechu! Znajdź czas i delektuj się nią na fotelu przy stoliku

Od tego, w jakich okolicznościach wypijamy kawę, zależy nasze samopoczucie. Warto więc zorganizować sobie dzień tak, żeby znaleźć czas na krótki relaks przy filiżance z ulubionym naparem. Chwila ta nie musi trwać długo – ważne jest, żeby nie myśleć wtedy o niczym innym, jak tylko o smaku i aromacie, wydobywającym się z kubka. Zadbaj o to, by w Twoim prywatnym kąciku kawowym znalazł się nie tylko stolik, ale również komfortowy fotel lub sofa. Nie zapomnij o roślinności: kwiaty doniczkowe nadadzą przestrzeni przytulności. Jeżeli planujesz regularnie zapraszać do siebie przyjaciółki, wybierz duże kwiaty w donicach stojących i większe meble – komplet wypoczynkowy na pewno znakomicie spełni swoje zadanie.

Nowoczesne stoliki kawowe możesz zamówić online, na przykład odwiedzając sklep internetowy Malo Design. W menu znajdziesz dedykowaną kategorię, kryjącą m.in. designerskie modele stolików ze szklanymi blatami i stalowymi nogami, chromowanymi na wysoki połysk. Stoliki te są wysoce funkcjonalne oraz oryginalne, zachwycają formą i starannością wykonania. Perfekcyjnie wyglądają w towarzystwie foteli oraz kanap, a przy tym są na tyle uniwersalne, że pasują do wnętrz w różnym klimacie. Kiedy już nowe meble staną w Twoim salonie, nie pozostanie Ci nic innego, jak przystąpić do zaparzenia kawy!