Jeżeli są nieumalowane, buzia prezentuje się znacznie gorzej niż gdy włoski na łuku brwiowym są podkreślone. Jak poprawić wygląd brwi za pomocą kosmetyków?

Kosmetyki do brwi sprzymierzeńcem kobiet

Brwi powinno się podkreślać za każdym razem, gdy wykonuje się makijaż. Jeżeli ma się wyregulowane brwi o naturalnym, ciemnym kolorze, wystarczy delikatnie potraktować je woskiem. Wosk wygładzi włoski i ułoży je w pożądanej pozycji, dzięki czemu łuk zachowa ładny kształt przez cały dzień. Dodatkowo brwi nabiorą lekkiego połysku.

Kobiety mające jasne brwi powinny dodatkowo zadbać o ich delikatne przyciemnienie. W tym celu dobrze sprawdzą się kredki do brwi, które nie tylko nadają nowy kolor włoskom, ale i pozwolą uzupełnić ewentualne braki w łuku. Wybierając kredkę do brwi, powinno się pamiętać o tym, że jej kolor będzie odpowiedni wyłącznie wtedy, gdy będzie ciemniejszy o jeden - dwa tony od naturalnego koloru brwi. Jest to o tyle istotne, że na polskich ulicach nierzadko można zobaczyć jasne blondynki z brwiami w kolorze czarnym, który prezentuje się sztucznie i karykaturalnie. Kredki do krwi w różnych odcieniach oraz woski można znaleźć między innymi na https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-makijazu-oczu/kosmetyki-do-brwi.html.

Na większe wyjścia – zestawy kosmetyków do brwi

Kosmetyki do brwi można zakupić w formie zestawów. W ich skład zazwyczaj wchodzi wosk, kredka oraz paletka cieni. Dzięki nim można przyciemnić włoski, ułożyć je w pożądanej pozycji i uzupełnić braki w łuku brwiowym. Zestawy do stylizacji są dopasowane do urody blondynek, szatynek, brunetek, jak również do urody pań o włosach w kolorze rudym. Paleta cieni w zestawie obejmuje zwykle trzy barwy w tej samej tonacji – najjaśniejszy odcień nakłada się bliżej nosa, natomiast im bliżej zakończenia łuku brwiowego, tym ciemniejsze odcienie powinny go podkreślać.

Zestaw do stylizacji brwi ma termin ważności od 6 do 12 miesięcy liczonych od momentu otwarcia opakowania. Jeżeli na co dzień wykonuje się wyłącznie delikatny, prawie niewidoczny makijaż, zestaw do makijażu brwi straci ważność, zanim się go wykorzysta. W takim przypadku lepszy wyborem jest wosk do brwi. Co prawda, jego termin ważności jest taki sam, jak zestawów do stylizacji, jednak wosk nakłada się o wiele szybciej, a efekty jakie daje, są znacznie naturalniejsze i subtelniejsze.