W domku narzędziowym można przechowywać też rowery i inne sprzęty turystyczne.

Wielkość domku zależy od wielkości ogrodu, od miejsca, które możemy przeznaczyć na domek oraz od ilości przedmiotów, które będziemy tam przechowywać. 

Domek narzędziowy powinien być miejscem funkcjonalnym i praktycznym. Powinna to być konstrukcja stała i stabilna. Ważne, by domek był estetyczny i dobrze komponował się z ogrodem. Warto dopasować domek narzędziowy materiałem, stylem, barwą do pozostałych elementów wyposażenia ogrodu. 

Wyposażenie domku

Jako wyposażenie domku najlepiej sprawdzą się regały metalowe znajdujące się np. w ofercie sklepu e-regaly.pl. Przyda się też metalowa szafa lub szafka zamykana na klucz, w której będziemy przechowywać nawozy, środki ochrony roślin i inne substancje chemiczne. 

Na ścianach domku warto umieścić haki, na których można powiesić miotły, łopaty, węże ogrodowe. W ten sposób zyskamy więcej miejsca do przechowywania innych przedmiotów. 

Wszelkie narzędzia i akcesoria należy rozmieścić tak, by wszystko, czego często używamy, mieć zawsze w zasięgu ręki. Aby mieć zawsze wygodny dostęp do wszystkich narzędzi, należy poukładać je według konkretnych kategorii. Najmniejsze przedmioty najlepiej przechowywać w pudełkach lub w specjalnych pojemnikach.

Warto wyrobić sobie nawyk odkładania wszystkiego na swoje miejsce. Tym sposobem unikniemy bałaganu i nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem tego, czego szukamy. 

Pomieszczenie powinno być suche. Dlatego trzeba upewnić się, czy domek jest odpowiednio chroniony przed warunkami atmosferycznymi. Materiał, z którego wykonany jest domek, musi być odporny na wilgoć, deszcz, śnieg, grad, słońce, silny wiatr. Do narzędzi i sprzętów nie powinny mieć dostępu dzieci. 

Funkcja rekreacyjna

Jeżeli domek jest odpowiednio duży, może pełnić też funkcję rekreacyjną. Wtedy należy podzielić jego przestrzeń na dwie części. Jedną z części można zaaranżować tak, by była przytulnym miejscem do spędzania letnich wieczorów z rodziną lub z przyjaciółmi. Przed domkiem można postawić wygodną ławeczkę, zamontować odpowiednie oświetlenie – lampki dekoracyjne, latarenki lub lampy solarne oraz postawić donice dekoracyjne. Oświetlenie to doskonała dekoracja domku.