Roboty znajdują zastosowanie w pewnym stopniu w niemal każdej branży, zapewniając powtarzalność procesów produkcyjnych w każdej możliwej skali. Dowiedz się, dlaczego właśnie roboty przemysłowe w Łodzi firmy NACHI zasługują najbardziej na Twoją uwagę.

Dlaczego NACHI?

Od momentu założenia w 1928 r. firma NACHI-FUJIKOSHI rozpoczęła produkcję robotów przemysłowych w 1968 r., wykorzystując technologię sterowania hydraulicznego i know-how w dziedzinie automatyzacji, kultywowane w branży obrabiarek. Od tego czasu Nachi-Fujikoshi wypuściło na świat roboty przemysłowe oparte na możliwościach technologicznych i zaawansowanych innowacjach, które dokładnie odpowiadają potrzebom rynku. Klienci na całym świecie wybierają Nachi-Fujikoshi ze względu na swoją szeroką gamę robotów SCARA, od kompaktowych robotów do prac precyzyjnych, po gigantyczne roboty do podnoszenia ciężkich przedmiotów, w pełnym zakresie rozwiązań. Roboty Fujikoshi Shiranai ewoluują wraz z Twoimi wymaganiami, aby sprostać wyzwaniom przyszłych potrzeb automatyzacji świata. Dzięki  robotom przemysłowym NACHI , które dostępne są teraz także w Łodzi, dynamiczny rozwój Twojej firmy będzie możliwy do osiągnięcia szybciej, niż myślisz!

Jakie korzyści otrzymasz dzięki automatyzacji Twojej firmy?

Inwestując w automatyzację swojej firmy, przybliżasz znacznie cel maksymalizacji zysków przy obniżeniu kosztów pracy. Im wyższy klin podatkowy i płacowy, tym większa zachęta do automatyzacji procesu produkcyjnego, nawet biorąc pod uwagę wyższą cenę jednostkową.
Wykorzystanie nowoczesnych gadżetów i robotów w przemyśle rodzi pytania o znaczenie dochodu pasywnego i niewykwalifikowanej siły roboczej. Nowa rewolucja technologiczna powinna przynieść duże zmiany w planowaniu edukacji technicznej dla następnego pokolenia. Roboty przemysłowe  pomogą wyeliminować problem wypadków przy pracy i skutków szkód. Firma nie będzie musiała zajmować się sporami sądowymi oraz zarządzaniem kapitałem ludzkim. Automatyzacja procesów przemysłowych to przede wszystkim oszczędność pieniędzy oraz czasu, zwiększenie bezpieczeństwa i znaczna poprawa jakości produktu końcowego. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie mogą być tak dokładni jak maszyny, potrzebują przerw oraz dostępu do toalet, specjalistycznych ubrań roboczych i wielu innych rzeczy w miejscu swojej pracy. 

Miejsca wykorzystania robotów

Roboty przemysłowe w Łodzi możesz wykorzystać na różnych stanowiskach do wielu prac:

  • w magazynach do kompletacji zamówień i sprawdzania zgodności,
  • do pakowania elementów (mogą indywidualnie określić wymiary produktów umieszczonych na panelu sterowania i zapewnić wyrównanie pudełek),
  • do elementów spawanych w technologii MIG/MAG, TIG, plazmy i lasera do separacji elementów (również w niebezpiecznych warunkach odlewania),
  • do obróbki tworzyw sztucznych w temperaturach niebezpiecznie wysokich,
  • do testowania do transportu ciężkich części,
  • do kontroli jakości, do malowania, szlifowania i polerowania,
  • do szybkiego i zgodnego łączenia, zapewnia prawie bezawaryjne łączenie śrub przez cały okres użytkowania produktu.

Do pomocy również wyróżnia się maszyny załadowcze i rozładowcze takie jak: CNC, prasy, wtryskarki, odlewarki oraz tłoczniki.