Dzisiaj wszyscy, którzy chcą latać komercyjnie, muszą zdobyć odpowiedni dokument. Jest nim świadectwo kwalifikacji, które bardzo często określane jest mianem prawa jazdy na drona. Znajduje się w nim informacja na temat posiadanych uprawnień. Do tych podstawowych zalicza się uprawnienia VLOS.

Czym jest świadectwo kwalifikacji VLOS?

Mianem tym określa się dokument, który wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Na jego mocy można latać dronem nie tylko rekreacyjnie i sportowo. Wszyscy, którzy chcą dron wykorzystywać do zarabiania pieniędzy, muszą posiadać tak zwane prawo jazdy na drona. Tyczy się to również tych, którzy chcą zgodnie z prawem wykonywać loty w terenie zabudowanym. W każdym świadectwie kwalifikacji znajduje się informacja o posiadanych uprawnień. Do tych podstawowych zalicza się VLOS, czyli wykonywanie lotów w zasięgu wzroku.

Co należy zrobić, aby otrzymać świadectwo kwalifikacji VLOS?

Aby otrzymać świadectwo kwalifikacji, należy ukończyć odpowiedni kurs. Szkolenia VLOS prowadzone są przez uprawnione do tego instytucje znajdujące się w rejestrze prowadzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Obejmują zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Podczas nich kursanci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, co w przyszłości pozwala na wykonywanie w pełni bezpiecznych lotów. Znalezienie firmy organizującej szkolenia VLOS nie stanowi obecnie większego problemu. Jest to wynik ogromnej popularności dronów.

Jaka wiedza przekazywana jest podczas szkoleń VLOS?

Decydując się na szkolenie VLOS, warto pamiętać, że blog teoretyczny będzie składał się z kilku głównych działów. Jest to zgodne z wymaganiami stawianymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kursanci w trakcie zajęć zostają zapoznawani przede wszystkim z zagadnieniami dotyczącymi prawa lotniczego. Dowiadują się, na co zwracać uwagę, a także, o czym pamiętać, aby wykonywać loty w sposób bezpieczny i niezagrażający innym.

Podczas zajęć dużo uwagi poświęcone jest sytuacjom niebezpiecznym, a także temu, jak ich uniknąć. Kursanci zdobywają również wiedzę w zakresie budowy bezzałogowych statków powietrznych. Warto pamiętać, że zajęcia zawsze prowadzone są przez doświadczony personel posiadający zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.

Dla kogo szkolenie VLOS?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że szkolenie mogą ukończyć osoby, które osiemnaste urodziny mają już za sobą. Aby możliwe było odbywanie zajęć praktycznych, niezbędne jest posiadanie orzeczenia lotniczo – lekarskiego. Kursanci muszą również posiadać ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że wiele szkół gwarantuje taką polisę w cenie kursu. Oczywiście uiścić trzeba wszystkie wymagane przez daną jednostkę szkoleniową opłaty, w tym te związane z egzaminem.

Dowiedz się więcej na https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/vlos/

Masz pytania? Napisz na: biuro@ironsky.pl, zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/