Drony z kamerami nagrywającymi właśnie w 4K możemy znaleźć na różnych półkach cenowych, dzięki czemu każdy może bez większego problemu znaleźć coś dla siebie.

Drogi sprzęt nagrywający, na którego zakup mogą pozwolić sobie tylko nieliczni to już przeszłość

Wysoka jakość obrazu to dzisiaj standard, jeśli chodzi o możliwości nagrywania. Współcześnie zwykłym aparatem w telefonie możemy wykonywać naprawdę wysokiej klasy ujęcia, które będą dobrze prezentować się na dużym ekranie. A wszystko to jest możliwe dzięki bardzo prężnemu rozwojowi technologii, możliwości, jakie operatorzy mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Warto przypomnieć sobie, w jaki sposób filmowano jeszcze kilkanaście lat temu, Przede wszystkim drogi sprzęt sprawiał, że na rynku mieliśmy wąską grupę specjalistów — kamerzystów i fotografów, którzy zajmowali się właśnie zawodowo filmowaniem. Kamerzyści byli wynajmowani na różnego rodzaju okazje — wesela czy studniówki, na których powstawały filmy upamiętniające takie właśnie wydarzenia.

Nagrywanie obrazu z lotu ptaka — świetna perspektywa, która może urozmaicić nasz film

Oczywiście profesjonalni kamerzyści, operatorzy zatrudniani byli także w produkcjach filmowych, aby wykonywać poszczególne ujęcia. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek bardzo się zmienił. Sprzęt do nagrywania, także wysokiej jakości filmików znacząco stracił na wartości, to znaczy, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup naprawdę dobrych kamer rejestrujących obraz. Bardzo ciekawa jest także kwestia związana z nagrywaniem obrazu z perspektywy tak zwanego lotu ptaka. Jest to perspektywa rejestrowania obrazu z góry, dzięki czemu można uchwycić na przykład piękny krajobraz jakiegoś miejsca. Niegdyś takie ujęcia mogły być możliwe tylko z wykorzystaniem helikopterów, w których siedzieli operatorzy nagrywający obraz. Było to dosyć drogie przedsięwzięcie i tylko produkcje, na które przeznaczono duży budżet, mogły sobie na to pozwolić.

Drony z kamerami nagrywającymi w najwyższej rozdzielczości

Dzisiaj dzięki technologiom w postaci dronów, niemal każdy może zakupić sobie wysokiej jakości sprzęt do nagrywania, dzięki któremu będzie w stanie pracować i wykorzystywać taką technologię do celów zawodowych, ale także coraz więcej osób decyduje się na zakup drona, by móc po prostu uwieczniać swoje wspomnienia z wakacji czy z różnych szczególnych chwil. Dzięki szerokiemu wachlarzowi programów do obróbki i montażu możemy tworzyć własne filmy, które będą bardzo dobrze wyglądały.

Powstaje więc pytanie, w jakiego drona warto zainwestować, jaką kamerę w nim wybrać, aby móc cieszyć się wysoką jakością nagrań? Już w średniej półce cenowej możemy bez większego problemu znaleźć drony z kamerą 4K, dzięki którym zarejestrowany obraz będzie nagrywany w najwyższej możliwej rozdzielczości. Technologia wciąż się rozwija i coraz nowsze rozwiązania możemy znaleźć na rynku, jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny. Natomiast obecnie, jeśli chodzi o rozdzielczość nagrywania materiałów, to właśnie 4K sprawdzi się świetnie. 

Drony z kamerami 4K znajdziesz na stronie  https://megadron.pl/pl/menu/drony/wedlug-rodzaju/drony-z-kamera/drony-z-kamera-4k-2063.html