Nie daj się bólowi pleców, szyi i kręgosłupa – postaw na skuteczny wypoczynek

Sen to niezwykle skomplikowany i zaawansowany proces, a zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu nocnego wypoczynku wymaga poświęcenia nieco czasu. Pozytywne efekty są jednak tego warte – chodzi o to, by wygodnie przespać całą noc, zregenerować się, dać swoim mięśniom odpocząć i pozytywnie nastroić się na kolejny dzień wyzwań.

W obecnych czasach nie jest to wcale proste – nasze społeczeństwo żyje bardzo szybko. Rozwój kariery, spędzanie czasu z najbliższymi i poświęcanie się swoim pasjom to podstawa satysfakcjonującego życia, jednak może okazać się, że w tym wszystkim nie mamy czasu na sen. Często kładziemy się przepracowani i zmęczeni codziennością, a także nie możemy spać przez ból pleców czy inne dolegliwości. Warto zadziałać wcześniej i zapewnić sobie komfortowy wypoczynek każdej nocy.

Istotne pytania, na które należy sobie odpowiedzieć przy wyborze materaca

Decyzja o zakupie odpowiedniego materaca może być naprawdę ciężka. Spora część ciężko pracujących osób zastanawia się także, jaki materac na ból pleców będzie najlepszym wyborem. Odpowiedź na ten dylemat nie jest jednak prosta. Musimy najpierw dowiedzieć się, jak przejrzeć przez gąszcz marketingowych obietnic i zidentyfikować produkt, który rzeczywiście spełni swoje zadanie. Materac musi nam służyć przez wiele lat i w tym czasie wystarczająco sprawnie podpierać nasze ciało. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze pytania.

Czy materac jest dostosowany do mojej masy ciała?

Twardość materaca to podstawowy parametr, który zadecyduje o jego przydatności dla konkretnego klienta. Najczęściej spotkamy się z uniwersalną skalą H1–H4. Klasyfikacja jest bezpośrednio powiązana z wagą użytkownika:

  • H1 – materace dla osób o wadze do 60 kilogramów,
  • H2 – od 60 do 80 kilogramów,
  • H3 – od 80 do 100 kilogramów,
  • H4 – powyżej 100 kilogramów.

Czy materac dysponuje certyfikacją medyczną?

Idealne rozwiązania, które wspierają nas w walce z bólem pleców, pochodzą od topowych producentów materacy – mowa tu na przykład o SleepMed oraz Hilding. Materace te często dysponują certyfikatem medycznym, statusem „rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl” a także oznaczeniem znaku jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. To gwarancja poprawy jakości naszego snu w błyskawicznym tempie.

Czy dany materac charakteryzuje się dobrym mikroklimatem?

W przypadku modeli Hilding oraz SleepMed jest to jedna z kwestii, które znajdują się najwyżej na liście priorytetów projektantów. Mikroklimat, czyli sposób „oddychania” materaca i jego reakcja na bakterie, grzyby oraz alergeny, nie jest cechą widoczną na pierwszy rzut oka. Nie doświadczymy także tego bezpośrednio w trakcie snu – nie ma on wpływu na komfort. Jest to jednak kluczowy parametr, który decyduje o okresie przydatności danego materaca.

Dobry materac musi łączyć wszystkie powyższe cechy

Warto wyróżnić tutaj produkty Hilding i SleepMed, które są tworzone tak, by prezentować idealne parametry na każdej z tych płaszczyzn. Komfort snu na materacach tych firm jest niezwykły dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w projektowaniu i produkcji. Doskonałe materace Hilding i SleepMed można znaleźć w sklepie SleepingHouse.


_____________________________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.