Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Po jego lekturze zakupy rolet do kuchni z pewnością nie będą już takie trudne!

Rolety do kuchni - o czym należy pamiętać?

W przypadku salonu czy sypialni kwestia zasłonięcia lub udekorowania okien jest znacznie prostsza, a jedynymi rzeczami, na jakie trzeba zwracać uwagę, są kwestie estetyczne. Kuchnia to jednak znacznie bardziej specyficzne środowisko. Przez wzgląd na przygotowywanie posiłków, często jest tam znacznie wilgotniej, co może wpływać negatywnie na nieprzystosowane do tego rolety i zasłony. Dodatkowo trzeba liczyć się z różnego rodzaju zabrudzeniami, w tym trudnym do usunięcia tłuszczem. 

Podczas wyboru rolet do kuchni należy poważnie zastanowić się nad materiałem, z którego mają być wykonane. Tkaniny naturalne takie jak len i bawełna mogą nie wytrzymać w tym specyficznym środowisku zbyt długo. Para wodna skraplająca się na powierzchni okien bardzo łatwo zawilgoci materiał, co z kolei będzie sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów. Jest to chyba ostatnia rzecz, jaką ktokolwiek z nas chciałby mieć w kuchni. 

Lepszą alternatywą są rolety wykonane z poliestru. Są odporniejsze na zawilgocenie, bardzo łatwo usunąć z nich zanieczyszczenia, a dodatkowo mają znakomite właściwości zaciemniające. 

Jakie rodzaje rolet sprawdzają się w kuchni?

Istnieje dużo różnych modeli rolet, na które można zdecydować się w takim pomieszczeniu. Należą do nich między innymi te montowane w kasecie. Ich instalacja nie wymaga ingerencji w strukturę okna czy ramy, a kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że bardzo łatwo je czyścić. Występują w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, więc bez problemu można dobrać je do wystroju kuchni. 

Ciekawymi i chętnie wybieranymi modelami są także rolety rzymskie. Stanowią one doskonały kompromis między funkcjonalnością a estetyką. Należy się jednak decydować na nie tylko, jeżeli kuchnia wyposażona jest w dobrą wentylację, która ograniczy wchłanianie przez nie wilgoci.

Jeżeli chcesz poznać więcej rozwiązań, sprawdź rolety okienne i karnisze firmy Karnix. Z pewnością uda Ci się znaleźć pośród nich modele, które w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania. 

Gdzie kupić rolety do kuchni? 

Decydując się na zakup rolet do kuchni, zawsze warto stawiać na ofertę renomowanych sklepów z akcesoriami okiennymi. Masz w ten sposób gwarancje, że otrzymasz jakościowy produkt, który będzie funkcjonował i dobrze się prezentował przez długie lata. Z tego powodu polecamy rolety i karnisze firmy Karnix.

Jeśli chcesz poznać pełną ofertę tego polskiego producenta, zachęcamy do odwiedzin strony https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, by estetycznie i bezpiecznie zasłonić okna w Twojej kuchni!