Może przydać się nie tylko podczas załatwiania codziennych sprawunków w mieście, ale także w trakcie weekendowego wypoczynku na szlaku. Jaką opcję najlepiej wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Postaw na naturalne wypełnienie i dobre dopasowanie

Pierwsza rada to rozpoczęcie poszukiwań od rozglądania się za modelami kurtek z wypełnieniem naturalnym. Pierze jest świetnym izolatorem, sprawdzającym się nawet podczas bardzo wysokich mrozów. W takiej kurtce nie zmarzniesz!

Dobierając kurtkę dla siebie, postaraj się o odpowiednie jej dopasowanie. Jeśli jest ona krótka, trzeba szczególną uwagę zwrócić na wykończenie w obrębie pasa — nie powinno ono odstawać. Najlepiej, jeśli dostępna jest możliwość ściągnięcia dołu wedle potrzeb.

Jeśli pożądasz kurtki lekkiej, szukaj poliestru

Poliester jest sztucznym wypełnieniem, które cechuje się wyjątkową lekkością. Ten syntetyczny materiał nie chroni tak dobrze w trakcie ekstremalnych mrozów, ale za to zachwyca ogólnym komfortem w trakcie noszenia.

Wykonane z poliestru kurtki zimowe mają też jeszcze jedną zaletę – świetnie znoszą pranie. Dzięki temu nie trzeba się obawiać włożenia ubrania do pralki, łatwiej tym samym zadbać o czystość i świeżość.

Wybieraj wśród modnych wzorów i dobrej jakości materiałach zewnętrznych.

Noszenie tej samej kurtki przez wiele lat jest metodą powszechną, a w pewnym sensie też ekologiczną. Jednak osoby chcące nadążać za modą, muszą znaleźć inne rozwiązanie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne aplikacje i portale z ogłoszeniami, na których zeszłoroczną kurtkę można z powodzeniem sprzedać, a następnie kupić w sklepie wymarzony, nowy model. Warto z tej opcji skorzystać, zamiast wyrzucać mniej modną, lecz wciąż jeszcze dobrą rzecz.

Podczas zakupów trzeba ponadto zwracać uwagę na zewnętrzny materiał. Kurtki zimowe The North Face są świetnym przykładem na to, że można stworzyć modele świetnie wyglądające, a przy tym wodoodporne, cechujące się wysoką oddychalnością i komfortem podczas noszenia.