Warto jednak pamiętać, że jest to choroba przewlekła, która potrzebuje długotrwałego leczenia. Znaną metodą na walkę z nałogiem jest bezbolesne wszycie esperalu. Łódź należy do miast, gdzie dostępna jest popularna wszywka antyalkoholowa.

Dlaczego alkohol to groźna używka?

Sięgamy po napoje procentowe z różnych powodów:

  • żeby poradzić sobie ze stresem albo innymi emocjami,

  • podczas nawiązywania nowych znajomości lub w celu zaimponowania rówieśnikom,

  • ze względu na niską samoocenę,

  • wskutek panujących zwyczajów oraz norm kulturowych.

Człowiek nie uzależnia się od konkretnego napoju alkoholowego, tylko od etylu, który mieści się w jego składzie. Choroba alkoholowa jest groźna, ponieważ ciężko ją rozpoznać. Początki nałogu mogą nie dawać żadnych niepokojących objawów. Dopiero po jakimś czasie uwydatniają się różnorodne skutki uboczne wskazujące problem. Osobie uzależnionej od alkoholu z wielkim trudem przychodzi przyznanie się do choroby swoim bliskim, a nawet sobie. Gdy jednak ktoś z najbliższego otoczenia podejrzewa alkoholizm w rodzinie, człowiek na wszelki sposób wypiera się jej. W takiej sytuacji warto już pomyśleć o możliwościach leczenia, a jedną z nich może być implantacja esperalu w Łodzi.

Objawy uzależnienia od alkoholu:

  • natrętna chęć napicia się,

  • zmiana tolerancji na alkohol,

  • picie mimo wiedzy o szkodliwości płynu etylowego na ludzki organizm,

  • koncentracja życia wokół picia,

  • objawy zespołu abstynencyjnego po odstawieniu trunków na jakiś czas.

W początkowym, jak i końcowym etapie choroby profesjonalny zabieg zaszycia wszywki alkoholowej w Łodzi to krok w stronę abstynencji.

Co to jest esperal?

Wszywka w Łodzi to lek powszechnie wykorzystywany w leczeniu nałogu. Nazwa esperal jest dosyć często używana na rynku medycznym, mimo że w 2009 roku jego produkcja została zakończona. Teraz ten sam lek jest produkowany przez Polską firmę Polfa S.A. pod inną nazwą, a dokładnie - Disulfiram WZF. Środek chemiczny, jakim jest Disulfiram, zaburza metabolizm płynu etylowego w organizmie. Zaraz po wypiciu człowiek odczuwa nieprzyjemne dolegliwości przypominające kaca. Dlatego alkoholicy decydują się na trzeźwość.

Nie wiesz, gdzie można wszyć esperal w Łodzi? Odwiedź stronę poradni alkoholowej: https://nasz-gabinet.pl/lodz/esperal/

Disulfiram nie jest lekiem, który bez żadnych starań wyleczy człowieka z nałogu. Jedynie może wspomóc w terapii poprzez występujące objawy zatrucia po spożyciu alkoholu. Ma to na celu odstraszenie osoby uzależnionej przed spożywaniem napojów procentowych. Z tego powodu implantacja wszywki alkoholowej w Łodzi zalicza się do awersyjnych sposobów walki z nałogiem. Wszycie leku zawsze wymaga zgody na zabieg.

Zaszycie alkoholowe jako sposób leczenia alkoholizmu esperalem w Łodzi

Przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego warto udać się do poradni specjalistycznej, która przeprowadza zabiegi . Taka wizyta ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań co do implantacji wszywki oraz sprawdzenie samopoczucia pacjenta. Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu esperalu pod skórą pacjenta podczas mikrochirurgicznego zabiegu implantacji. Jest on mało inwazyjny i trwa od 15 do 30 minut. Natomiast działanie leku utrzymuje się przez 8-12 miesięcy.

Cena zabiegu w Łodzi zaczyna się od 600 zł. W przychodni leczenia uzależnień ta kwota obejmuje konsultację z lekarzem, zabieg w sterylnych warunkach, środek znieczulający oraz gwarancję oryginalnego esperalu. Pacjent również ma do wyboru rodzaj antybiotyku: receptę na tabletki doustne lub zastrzyk podczas wizyty. Po wizycie każda osoba pozostaje pod opieką lekarza aż do zagojenia rany. W razie jakichkolwiek wątpliwości pacjent może się zgłosić na darmową wizytę kontrolną. Skuteczne leczenie alkoholizmu obejmuje wszywkę alkoholową, psychoterapię, a przede wszystkim samozaparcie i silną wolę pacjenta.

Artykuł opublikowany po weryfikacji specjalisty z zakresu leczenia alkoholizmu esperalem Łódź.