W ofercie marki znajdzie się coś dla każdego, bez względu na zainteresowania i wiek. Postaramy się przekonać cię, że LEGO to doskonały pomysł na prezent – także dla siebie samego! Oto 5 najpopularniejszych serii klocków dla dorosłych.

Kto ucieszy się z klocków LEGO?

Urodziny, gwiazdka, walentynki, dzień mamy lub taty – okazji do obdarowywania się jest wiele. Jako pomysł na prezent rozważ… zestaw klocków. Tak, dorosłym też przypadną one do gustu! Z takiego upominku ucieszy się każdy, kto:

  • uwielbia konstruować budowle i modele, nie tylko z klocków,

  • jest uzdolniony manualnie lub chciałbym nad tymi zdolnościami popracować,

  • potrzebuje relaksu i odskoczni od codziennego stresu,

  • chciałby wrócić do czasów dzieciństwa spędzonego na zabawie klockami.

Dzięki takiej rozrywce spędzamy mniej czasu przed telefonem lub komputerem, a gdy towarzyszą nam bliscy – tym lepiej! Wspólne składanie modelu może być świetną okazją do pogłębiania relacji.

Pamiętaj o tym, że zestawy klocków LEGO mają różne stopnie skomplikowania. Poznasz je po oznaczeniu grupy wiekowej i ilości elementów. Nie ma więc sensu obdarowanie mało doświadczonej osoby kompletem kilku tysięcy klocków.

Najpopularniejsze serie LEGO dla dorosłych

Skupmy się na zestawach, które marka LEGO przewidziała również dla dorosłych. Te klocki trafią we wszystkie gusta i zainteresowania – wśród nich znajdzie się coś dla miłośników architektury, motoryzacji, sztuki i najpopularniejszych filmów!

LEGO Technic

LEGO Technic to więcej niż klocki – opakowania zawierają elementy elektryczne, które da się zdalnie sterować. Zestawy powstają we współpracy m.in. z marką BMW czy McLaren Racing, możesz się więc domyślić, że ułożysz z nich modele samochodów wyścigowych, motocykli i innych środków transportu.

LEGO Creator

Budynki, pojazdy, a nawet przedmioty codziennego użytku – to właśnie ułożysz z klocków LEGO Creator. Na twojej półce może na przykład stanąć piękne drzewko bonsai z klocków. Jego największa zaleta? Nie zwiędnie, gdy zapomnisz je podlać! Do wyboru masz także bardziej zaawansowane zestawy LEGO Creator Expert, np. stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu dla fanów piłki nożnej.

LEGO Architecture

Jeśli solenizant lub solenizantka wie już wszystko o architekturze i ma na półce setki albumów z najsłynniejszymi budynkami, pora sprawdzić, czy zna je na tyle dobrze, by odwzorować je w nieco mniejszej skali! LEGO Architecture to seria zawierająca znane budowle, stadiony i świątynie z najdalszych zakątków świata. Wybierzcie się w podróż pod wieżę Eiffela, a może nieco dalej – do Tadż Mahal?

LEGO Art

LEGO pamięta nie tylko o miłośnikach architektury czy motoryzacji, ale i sztuki. Dzięki zestawom LEGO Art da się stworzyć prawdziwe dzieło, pasujące do każdego wnętrza. Podaruj bliskiej osobie klocki, które po złożeniu zawisną na ścianie tuż obok obrazów. Co powiesz na portret Marylin Monroe autorstwa Andy’ego Warhola?

Serie tematyczne

Dzieci, które dorastały z Harrym Potterem, są już dorosłe, dlatego zestaw LEGO dla fana lub fanki młodego czarodzieja to strzał w dziesiątkę. Marka przygotowała wiele tematycznych serii – od gry „Super Mario 64”, po sagę „Star Wars” i statek Sokół Milenium, uznawany do niedawna za największy zestaw klocków wszechczasów. Bliska ci osoba uwielbia serial „Przyjaciele”? W jej pokoju już niedługo może stanąć mała kawiarnia Central Perk!

Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno

Zrób ukochanej osobie miłą niespodziankę i podaruj jej zestaw klocków, o którym marzyła – nawet jeśli o tym nie wiedziała! Odwiedź nasz sklep i sprawdź zestawy LEGO dla dorosłych na Smyk.com. Znajdziesz tam także klocki przeznaczone dla nieco młodszych konstruktorów.