Czytnik sprawi, że Hans Christian Andersen na nowo zagości w wyobraźni najmłodszych, a Alicja w krainie czarów ponownie otworzy magiczne drzwi do krainy dzieciństwa. Ebooki mogą bawić i uczyć. Przydają się zarówno w szkole podczas omawiania lektury na lekcji, jak również w domu podczas wieczornego czytania przed snem. Audiobooki są szeroko dostępne, wygodne i atrakcyjne. Oferta zwiera wiele pozycji dla najmłodszych oraz dla młodzieży.

Lektury szkolne, które dziecko przeczyta jednym tchem 

Dość często zdarza się, że dzieci nie lubią czytać. Książki w klasycznych formatach wydają się nudne, monotonne i męczące. W szczególności, kiedy dookoła czyhają na dzieci komórki, tablety i wszechobecne ekrany. Prawidłowa koncentracja na tekście drukowanym jest trudna do osiągnięcia. Na szczęście jest na to sposób - ebooki lektury. Rozwiązaniem problemu są nowoczesne czytniki, które podobają się najmłodszym. Oferują atrakcyjne wizualnie lektury, wzbogacone pięknymi rysunkami. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy lektury z kanonu podstawowego, a także rozszerzonego. Audiobooki, z perspektywy dzieci, wymagają mniej zaangażowania. Wydaje się im, że słuchanie jest czynnością mniej wymagającą niż czytanie. Lektor czyta za nas, a my musimy tylko i wyłącznie skupić się na fabule, To zdecydowana przewaga audiobooków nad tradycyjnym czytaniem. Sięgając po audiobooki, łatwiej zachęcimy najmłodszych do czytania, a właściwie przesłuchiwania książek. Na szczęście coraz więcej szkolnych lektur jest dostępnych w wersji audio.

Ebook, czyli idealna propozycja dla zapominalskich

Kto z nas nie obiecywał sobie, że w wakacje przeczyta wszystkie lektury szkolne potrzebne na dany rok? Jednak beztroskie miesiące mijają, rozpoczyna się rok szkolny i nagle przypominamy sobie, że na poniedziałek musimy przeczytać lekturę. Na szczęście dziś nie musimy nerwowo szukać pomocy u przyjaciół, którzy książkę przeczytali i mogą ją nam pożyczyć, czy biec do biblioteki, aby w pośpiechu ją wypożyczyć. Sprawdzonym rozwiązaniem w takiej sytuacji są lektury dostępne w formie ebooków. W zależności od rodzaju urządzenia, z którego korzystamy, dostępne w wersji ePUB i MOBI sprawią, że wygodnie i bez wychodzenia z domu przeczytamy zadaną książkę. Bez żadnego wysiłku wejdziemy do świata niesamowitych historii.