Udostępniona pasażerom Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej aplikacja SkyCash to szybki sposób na zakup biletu kolejowego telefonem komórkowym, bez konieczności odliczania drobnych czy stania w kolejce do kasy. Trwającą kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, a ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Pasażerowie mogą ponadto wybrać opcję zakupu biletów wraz z fakturą VAT, jak również dokonać ich szybkiego zwrotu, bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

Aplikacja pozwala kupować bilety na wszystkie połączenia, które obsługuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Po określeniu daty wyjazdu oraz stacji początkowej i końcowej, wystarczy zdefiniować dodatkowe parametry, jak liczba biletów, rodzaj zniżki czy przewożony bagaż. Ostatni krok to wybór źródła płatności i zatwierdzenie transakcji. Zakupu można dokonać także przy użyciu karty płatniczej, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu SkyCash środkami pieniężnymi. Należność za bilety jest wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Bilet jest ważny przez sześć godzin od momentu zakupu lub daty i godziny wyjazdu wskazanej przez podróżnego. W przypadku biletów strefowych czasowych zachowują swoją ważność odpowiednio do wybranego wariantu biletu (30 minut, 60 minut, 3 godziny, 12 godzin). Po dokonaniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci urządzenia. Podczas kontroli wystarczy okazać konduktorowi ekran aplikacji z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli”. Żeby wykonać tę czynność, pasażer nie musi łączyć się z internetem.

Bilety na przejazdy pociągami ŁKA to już kolejna usługa SkyCash dostępna w regionie. Za pomocą aplikacji można regulować należność za parkowanie i kupować bilety komunikacji miejskiej w Łodzi i Pabianicach. Te ostatnie są dostępne także w Sieradzu i Zgierzu. Wśród innych usług, które dostarcza SkyCash, znajdują się wypłaty gotówki z bankomatów, zasilanie telefonów na kartę, przelewy między znajomymi, płatności za domowe rachunki, kupowanie biletów do kina i na przejazdy pociągami, np. Kolei Mazowieckich i PKP Intercity.

Z usługi pozwalającej na kupowanie biletów ŁKA mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemami Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone. SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).