Niejako automatycznie uznajemy, że wszystkie majtki dziecięce są sobie równe, a skoro i tak są schowane pod spodniami, także ich estetyka ma znaczenie drugorzędne. Warto jednak mieć świadomość tego, że majtkom dla dzieci również powinniśmy poświęcać nieco więcej uwagi. Dlaczego? O tym opowiadamy poniżej.

Nieodpowiednie majtki a skutki zdrowotne

Czy noszona przez dzieci bielizna może niekorzystnie wpływać na ich zdrowie? Wbrew pozorom, tak – i to niezależnie od tego, czy dziecko, jak należy, sumiennie zmienia majtki codziennie, czy też – czego zdecydowanie nie polecamy – nosi te same majtki przez dwa czy trzy dni. Bielizna może negatywnie wpływać na zdrowie na kilku poziomach.

Przede wszystkim, majtki dla chłopców i dziewczynek muszą umożliwiać skórze oddychanie. Pamiętajmy, że w miejscach intymnych – nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych – wytwarza się wiele potu. Korzystanie z bielizny nie przepuszczającej powietrza może powodować powstawanie podrażnień i infekcji grzybicznych.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nieodpowiednio dobrane majtki mogą także negatywnie wpływać na krążenie. Takie skutki może mieć bielizna albo zbyt mała, w niewłaściwie dobranym rozmiarze, albo wykonana z syntetycznych, nieelastycznych materiałów. Zbyt duży ucisk majtek może po prostu utrudniać przepływ krwi.

Jakie majtki dla dzieci w takim razie wybrać?

Spokojnie, w stacjonarnych i internetowych sklepach odzieżowych, takich jak Coccodrillo, można znaleźć szeroki wybór majtek dziecięcych, które nie wpływają negatywnie na krążenie i są bardzo wygodne w noszeniu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie po prostu bielizna bawełniana – jest ona wykonana z przyjemnego w dotyku, delikatnego i oddychającego materiału, niepodrażniającego skóry. Co więcej, bawełniane majtki są dość elastyczne, więc dobrze dopasowują się do sylwetki ciała dziecka.

Majtki dla dzieci wykonane w stu procentach z bawełny znajdziemy w niemal każdym sklepie z odzieżą dla najmłodszych. A co, jeśli wybrany model ma w składzie domieszkę elastanu? Spokojnie, to nie tragedia. Jeżeli bielizna ma w składzie zaledwie kilka procent elastanu, nadal będzie bezpieczna i wygodna dla dziecka – co więcej, prawdopodobnie będzie nieco bardziej rozciągliwa, co w przypadku ruchliwych dzieci może być dużym atutem.

Kupujemy majtki dla dzieci

Gdzie kupować majtki dziecięce, by dobrze wybrać? Jak wspomnieliśmy, bieliznę dziecięcą można znaleźć w wielu sklepach odzieżowych – zarówno w popularnych, dużych sieciówkach, jak również w mniejszych sklepach z ubraniami. My jednak polecamy zakupy w sklepach, które są nastawione stricte na potrzeby najmłodszych. Dobrym przykładem takiego sklepu jest marka Coccodrillo, która od wielu lat produkuje ubrania dla dzieci i niemowląt. Zapoznaj się z ofertą sklepu – znajdziesz tam bieliznę, która jest wykonana z naturalnych materiałów i posiada niezbędne certyfikaty.