To nie mit, że można zobaczyć tam na własne oczy stada dzikich zwierząt, które zdają się niekiedy nie przejmować obecnością specjalnego samochodu z turystami. To niepowtarzalna okazja do poznania natury taką, jaka jest i uchwycenia wielu pięknych ujęć w obiektywie aparatu.

Gdzie leży Tanzania i jak tam dotrzeć?

Tanzania to państwo w środkowo-wschodniej części Afryki, które jest aż 3 razy większe od Polski. Ten egzotyczny kraj słynie z gorącego podrównikowego klimatu, dzikich terenów, zamieszkałych przez rdzenną ludność i licznych safari. Tanzania chętnie odwiedzana jest przez turystów z całego świata ze względu na doświadczenia i atmosferę, których nie można zaznać nigdzie indziej.

Słonie afrykańskie, żyrafy, zebry i hipopotamy to tylko kilka zwierząt, które będziecie mogli podziwiać w ich własnym środowisku podczas wyprawy do Tanzanii. To zapierające dech w piersiach przeżycie już na zawsze pozostaje w pamięci każdego podróżnika.

Do Tanzanii i na Zanzibar najlepiej dolecieć samolotem. Doskonała komunikacja pozwala dotrzeć tam już w 14 godzin, a podczas podróży czeka Was przesiadka w Dubaju, Stambule lub Katarze.

safari

Kiedy najlepiej wybrać się do Tanzanii?

Zanim zaplanujecie podróż, musicie dobrze przemyśleć termin, w jakim chcecie udać się do Tanzanii. Parki narodowe i inne atrakcje w tym kraju dostępne są przez cały rok, jednak dobrze wziąć pod uwagę Wasz komfort zwiedzania tego miejsca. Od października do listopada i od kwietnia do maja panuje tam pora deszczowa, co może okazać się kłopotliwe, gdy będziecie chcieli przez większość czasu przebywać na świeżym powietrzu. W pozostałych miesiącach panuje pora sucha. 

Dla tych, którzy już nie mogą doczekać się lata, organizowane są wycieczki od grudnia do kwietnia. Pamiętajcie tylko, aby przygotować się na chłodne lądowanie powrotne w Polsce! Podczas pory suchej w Tanzanii temperatura w ciągu sięga około 30 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spada do około 15-16 stopni - to doskonała informacja dla spragnionych ciepłego i otulającego powietrza.

Pakuj się i jedź - resztę zorganizuje nasz zespół

Tarangire, Zanzibar, Senegreti - Tanzania nie jedno ma imię, jednak pewne jest to, że każdy, kto tam się uda, znajdzie coś dla siebie. Taki wyjazd jest doskonałym pomysłem zarówno dla grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi czy seniorów. 

Podróżowanie zdecydowanie poszerza horyzonty. Podróżni często miesiącami planują wyjazd do egzotycznych krajów, a po zaledwie 14 godzinach podróży samolotem są zaskoczeni, jakie to jest proste i szybkie! Bardzo niewiele dzieli Was od znalezienia się wśród lazurowej wody, gorącego piasku oraz dzikiej fauny i flory.

Wybierając się w daleką podróż, nie zapomnijcie o zabraniu odpowiednich ubrań, kremu z filtrem, okularów przeciwsłonecznych, aparatu fotograficznego i dobrego nastawienia. Skorzystajcie wycieczek, doskonale zorganizowanych przez biuro podróży Sunsara i cieszcie się urokami pięknej Tanzanii i Zanzibaru, które na zawsze pozostawią piękne wspomnienia w Waszej pamięci.