Dlatego też marihuana medyczna nie jest w pełni wykorzystywana przez społeczeństwo, które wymaga jej użycia. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące marihuany medycznej!

Marihuana medyczna, a recepta

Wielu konsumentów zastanawia się, jak uzyskać medyczną marihuanę. Warto podkreślić, że medyczna marihuana recepta może zostać wystawiona przez każdego lekarza dowolnej specjalności. Receptę RPW, czyli dokument na produkt narkotyczny wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia. Szkolenie to pozwala w możliwie indywidualny sposób dopasować produkt leczniczy do potrzeb pacjenta oraz jego schorzeń. Dlatego też marihuanę medyczną wciąż tak ciężko uzyskać. Wciąż nikła wiedza na temat kannabinoidów oraz działania układu endokannabinoidowego przyczynia się do stosowania powszechnie stosowanych terapii. Należy mieć na uwadze, że medyczna marihuana recepta nie może zostać wystawiona przez lekarza weterynarii.

Lecznicza marihuana na recepcie nie różni się niczym od powszechnie stosowanych leków i preparatów leczniczych. Sam dokument zawiera identyczne dane, jak w przypadku pozostałych produktów. Zatem dokument ten obejmuje: przepisaną medyczną marihuanę lub inny produkt leczniczy, dane pacjenta, kod recepty, dane osoby wystawiającej receptę. Oczywiście również w tym przypadku można znaleźć informacje dotyczące dawkowania, czyli zaleceń lekarza.

Marihuana lecznicza - recepta i zalety jej stosowania

O przepisaniu recepty na medyczną marihuanę decyduje lekarz na podstawie zebranego wywiadu, aktualnych wyników badań, rozpoznanej choroby oraz listy przyjmowanych leków. Warto zauważyć, że medyczna marihuana recepta jest stosowana w przypadku wielu chorób. Wśród nich należy wymienić między innymi: chorobę Leśniowskiego-Crohna, zaburzenia żołądkowo-jelitowych, reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę Alzheimera, pląsawicy Huntingtona, migreny, fibromialgii, padaczki, stwardnienia rozsianego, choroby nowotworowe, a nawet zespół stresu pourazowego. Marihuanę leczniczą i jej stosowanie warto w wielu przypadkach rozważyć, produkt ten nie wykazuje działania psychoaktywnego. Natomiast niezwykle korzystnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, zwłaszcza gdy jej stosowanie przynosi upragnioną ulgę.

Wybierz sprawdzoną, medyczną marihuanę recepta

Medyczna marihuana recepta jest dostępna w Polsce od 2017 roku. Jest to produkt leczniczy, który dostępny jest przede wszystkim w formie suszu. To dość wygodna forma, którą doceniło szerokie grono pacjentów. Warto zauważyć, że w Polsce jest obecnie około sześciu rodzajów suszu konopnego. Produkt te różnią się między sobą ilością THC oraz CBD. W efekcie można we właściwy sposób dopasować produkt leczniczy do kłopotów zdrowotnych pacjenta. Susz konopny może: łagodzić ból, niwelować spastyczność, łagodzić stany lękowe, redukować stan zapalny i wiele więcej. Należy podkreślić, że leczniczą marihuanę coraz chętniej stosuje się ze względu na minimalne ryzyko działań niepożądanych. Poznaj dokładniej działanie kannabinoidów na ludzki organizm. Przekonaj się, że jest to świetny produkt leczniczy o niezwykle szerokim spektrum działania. Już dziś umów się ze specjalistą, który na co dzień wykorzystuje w swojej praktyce konopie lecznicze. Naturalne produkty, takie jak marihuana medyczna wykazują niezwykle silne działanie.