To właśnie dlatego, chętnie kupują modne kapcie domowe, które zachwycają swoim wyglądem. Oto przegląd najciekawszych propozycji w tej kategorii na rok 2022.

Pantofle mokasynowe

Kapcie te są niesamowicie popularne wśród celebrytów i influencerów, ponieważ wyglądają modnie i stylowo, a jednocześnie są na tyle wygodne, że można nosić je na co dzień. Pantofel tego rodzaju wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo miękkie w dotyku - najczęściej jest to skóra lub zamsz. Niektórzy producenci wzbogacają swoje kapcie o wnętrze z owczej skóry, co nadaje im jeszcze bardziej przytulny charakter. Podeszwy wykonane ze skóry i gumy lub z połączenia obu tych materiałów - dzięki temu są miękkie i wygodne.

Kapcie skórzane

Wraz ze wzrostem popularności wszystkiego, co retro i vintage, przewiduje się, że skórzany pantofel powrócą z impetem na salony w 2022 roku. To klasyczny styl, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jedyną rzeczą, która wydaje się zmieniać, są materiały, z których je wykonano. Wzorując się na stylu vintage, projektanci zaczynają produkować pantofle z winylu, skóry oraz sztucznej skóry.

W trend ten angażuje się także coraz więcej marek. W ramach nowych linii produktowych kilka dużych firm obuwniczych wprowadziło w tym roku na rynek własne serie skórzanych kapci domowych.

Baletki bez palców

Baletki bez palców są eleganckim rozwiązaniem, które pozwala zakryć stopy, a jednocześnie uwidocznić palce - zapewniając przy tym wysoki poziom komfortu. Za wyborem tego obuwia przemawia jeszcze kilka faktów. Przede wszystkim są one łatwe do założenia, co powinno wyróżniać każde obuwie domowe. Są też uniwersalne - można je nosić do każdego stroju, dzięki temu świetnie sprawdzają się u osób, które muszą być aktywne w ciągu dnia.

Kroksy

Kroksy już od kilku lat są odkrywane w nowy sposób przez modowych projektantów. Nie są już przeznaczone dla tylko plażowiczów, którzy spędzają wakacje nad morzem lub jeziorem. Przestały być także uosobieniem kiczowatego obuwia, za jakie uchodziły przez lata. Nowe wzory są eleganckie i szykowne i można je łączyć z każdym możliwym strojem. Co ważne, zachowują przy tym swoją największą zaletę - są niesamowicie wygodne.

To właśnie dlatego, cieszą się tak dużą popularnością - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Można je kupić w dowolnym kolorze oraz wzorze. Do wyboru są oryginalne kroksy oraz ich zaadoptowane przez największe marki nowoczesne wersje.