Materiał, z jakiego jest wykonana

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego jest wykonana. Lampa solarna LED wykonana z tworzywa sztucznego może wyglądać zjawiskowo, a jednocześnie wykazywać się dużą wytrzymałością - zwłaszcza jeśli wykonana została ze szkła lub metalu. Odkształcają się one, nie pękają i nie rdzewieją tak łatwo, nawet gdy są wystawione na działanie warunków pogodowych.

Tani plastik może pękać i odpryskiwać, jeśli znajdzie się na zewnątrz w niskich temperaturach lub jeśli wejdzie w kontakt z wilgocią, na przykład podczas opadów deszczu. Bardziej renomowane marki używają materiałów takich jak szkło lub metal, które nie odkształcają się, nie pękają i nie rdzewieją tak łatwo, gdy są wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

Rozmiar lampy

Rozmiar i kształt lampy są bardzo ważne przy poszukiwaniu najlepszych lamp solarnych LED. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę obszar, który lampa będzie oświetlać. Większe przestrzenie wymagają oczywiście większych lamp, ale należy również upewnić się, że wybrany przez nas produkt ma kształt sprzyjający oświetleniu obszaru przestrzeni, a nie tylko jego fragmentu.

Do deklaracji, na przykład alejek ogrodowych, lepiej sprawdzają się mniejsze lampki. Nie zapewniają dużo światła, ale gwarantują ciekawy design.

Wielkość akumulatora

Przy wyborze lampy solarnej LED należy zwrócić uwagę na rozmiar akumulatora. Im większa bateria, tym dłużej lampa może działać. W przypadku niektórych produktów pełne naładowanie akumulatora może trwać tylko sześć godzin, w przypadku innych nawet dwadzieścia cztery.

Ta cecha jest szczególnie ważna, jeśli lampa solarna ma zapewniać światło przez długi czas. Na przykład, jeśli planujesz używać lampy w ogrodzie lub na tarasie, najlepiej poszukać takiej, która może działać przez około osiem godzin bez konieczności ponownego ładowania. Dzięki temu światło będzie świecić przez większą część nocy i część poranka następnego dnia.

Design

Większość lamp solarnych jest dostępna w różnych stylach. Można znaleźć smukłe, okrągłe, kwadratowe, a nawet o nietypowych kształtach, takich jak serca i gwiazdy. Jeśli chodzi o kolor, opcje są zazwyczaj ograniczone do białego lub czarnego, ale przy odpowiednim researchu znajdziesz także inne odcienie. Dzięki tak szerokiej ofercie, nie powinieneś mieć problemu z dobraniem idealnego produktu do swojego projektu.