Oto świeży ranking stanowisk, w których pracy nie zabraknie na wiele najbliższych lat. Uwaga na zaskoczenia!

Specjaliści deficytowi w zakresie budownictwa i elektryki

Zaskoczeni? Z pewnością wielu z nas wyszło z założenia, że najbardziej pożądane zawody to programista, eksperci Sztucznej Inteligencji i cała rzesza innych zawodów związana z branżą IT. Oczywiście tutaj nie brakuje pracy, ale to nie w IT a w innych branżach od kilku lat widać najbardziej zapotrzebowanie na nowych specjalistów.

Mowa tu między innymi o branży budowlanej i specjalistach z kompetencjami elektronicznymi i elektrycznymi. A zatem monter sieci i instalacji sanitarnych, monter izolacji budowlanych, ale także murarz czy ślusarz - to zapomniane dziedziny, bez których nie wyobrażamy sobie sprawnie działającej gospodarki, a które wciąż zaliczają kolejne deficyty nowego napływu sił roboczych. W tych branżach praca jest dostępna od zaraz, a zarobki mogą być porównywalne z tym, co otrzymują programiści. 

zawód

Mistrzowie usług specjalistycznych

Czy ktoś z nas ma wśród znajomych murarza lub ślusarza? Każdy słyszał o tych profesjach - są one potrzebne i doceniane, ale jakże rzadko wybierane przez młodzież. Szkola dla młodzieży CosinusYoung w Łodzi  daje możliwość sprawdzenia się w specjalistycznej szkole branżowej o profilu stolarskim czy tapicerskim. 

Unikalne zdolności nabywane podczas dedykowanych zajęć w szkole są łączone z praktyczną nauką zawodu zdobywaną w zakładach pracy. To właśnie dzięki współpracy CosinusYoung z wieloma firmami, każdy uczeń ma możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego już od najmłodszych lat i to za godziwą wypłatę w ramach umowy o pracę. Po ukończonej szkole CV wypełnione atrakcyjnymi wpisami otworzy nam drzwi do kontynuowania kariery w tych jakże rzadkich i jakże pożądanych w 2024 roku zawodach, na które stale rośnie popyt. 

zawód

Specjaliści branży motoryzacyjnej

Samochodów przybywa i nie ma co do tej kwestii żadnych wątpliwości. Coraz więcej gospodarstw domowych dysponuje przynajmniej dwoma samochodami osobowymi, nie mówiąc już autach służbowych i innych pojazdach wykorzystywanych w firmie. Niestety wraz z rosnącą liczbą modeli, spada ich żywotność, toteż nie dziwi fakt, że warsztaty samochodowe nieustannie poszukują nowych specjalistów znających się na rzeczy.

CosinusYoung oferuje unikalną ścieżkę edukacyjną o profilu blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy czy tapicer samochodowy. To sposób na to, by już od momentu wejścia na ścieżkę ponadpodstawową uczęszczać nie tylko na tradycyjne lekcje, ale także brać udział w nauce zawodu w zakładach pracy, które zapewniają wszystkie przywileje związane z otrzymaniem umowy o pracę. CosinusYoung i szkoła branżowa to niepowtarzalna szansa na to, by w szybkim czasie zdobyć niezbędne wykształcenie i doświadczenie, które wystarczy do podjęcia atrakcyjnej pracy w zawodzie, który w obecnych czasach uznawany jest za deficytowy.