Które zawody są najlepiej opłacane? Sprawdź, w których branżach najłatwiej znaleźć pracę w Pabianicach.

Jakie zawody są najbardziej poszukiwane?

Pomimo oficjalnego niskiego bezrobocia wiele osób szuka pracy na własną rękę lub zastanawia się nad zmianą pracodawcy. Wszystko po to, aby poprawić warunki finansowe. Z tego powodu najchętniej wybierane są oferty pracy z wysokimi, zachęcającymi zarobkami. Od kilku lat wiodącym obszarem pod względem zatrudnienia jest branża IT, które nieustannie się rozwija i potrzebuje nowych specjalistów. Najbardziej poszukiwani są programiści, szczególnie ci, operujący mało popularnymi językami programowania. Pracę w IT znajdą osoby także bez doświadczenia, m.in. na stanowiskach Data Analyst, Project Manager czy specjalisty SEO.

Wiele wolnych i dobrze płatnych stanowisk czeka nadal w branży budowlanej i wykończeniowej. Na dobre zarobki i szybkie zatrudnienie mogą liczyć fachowcy i specjaliści, tacy jak murarze, zbrojarze, glazurnicy czy dekarze. Dobra wiadomość dla osób bez doświadczenia w pracy budowlanej jest taka, że wiele firm rekrutuje osoby początkujące w branży, gwarantując im możliwość przyuczenia. 

Jeżeli szukasz stabilnej pracy, spróbuj zatrudnienia w administracji samorządowej lub jednostkach organizacyjnych. Praca w urzędzie to możliwość długofalowego zatrudnienia, a w ramach wynagrodzenia proponowane są liczne dodatki do wynagrodzenia np. 13-tka, lub dodatek stażowy.

Ile zarabia się w Pabianicach?

Jeżeli interesuje Cię dobrze płatna praca - Pabianice to miasto, gdzie warto szukać zatrudnienia. Ze względu na połączenie z aglomeracją łódzką, swoje siedziby ma tu wielu czołowych pracodawców. Dzięki temu możesz znaleźć tu atrakcyjne oferty pracy i liczyć na wysokie zarobki.

Gdzie można spodziewać się najwyższego wynagrodzenia? W związku z dynamicznym rozwojem i potrzebą specjalistów, najlepiej opłacalni są fachowcy z branży IT. Tu pensje oscylują w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych dla początkujących adeptów techniki informatycznej. Specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem i znajomością różnych środowisk mogą liczyć nawet na 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Nieco niższe, choć nadal atrakcyjne wynagrodzenie, czeka na nas w służbie zdrowia oraz branży budowlanej. Doświadczony murarz może liczyć na stawkę ok. 30-40 zł za godzinę pracy. Jeszcze lepsze pensje czekają na pracowników wykończeniowych, glazurników, hydraulików czy elektryków. Tu dniówka to od 500 do 1000 zł. W branży medycznej najlepiej opłacani i poszukiwani są lekarze anestezjolodzy oraz stomatolodzy. Miesięczne pensje kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych.

Gdzie szukać pracy?

Jak znaleźć dobrze płatną pracę? Przede wszystkim należy sprawdzać regularnie ogłoszenia o pracę. Obecnie na każde stanowisko w firmie ogłaszany jest nabór pracownika, który przeprowadza dział HR lub kadr. Ogłoszenia najczęściej publikowane są w internecie, na portalach specjalizujących się w ogłoszeniach o pracę. Znajdziesz tam o ogłoszenia z każdego miasta w Polsce. Jeżeli interesuje Cię nowa praca - Łódź, Warszawa czy Białystok to dobre lokalizacje na poszukiwanie zatrudnienia. Warto założyć na portalach internetowych własny profil informujący o tym, jakiej pracy szukamy i jakie mamy doświadczenie. Usprawni to proces poszukiwania zatrudnienia i spowoduje, że nie ominie nas żadna oferta, która może być pracą marzeń skrojoną do oczekiwań.