Zobacz więc, jakie rodzaje zapachów sprawdzą się najlepiej we wnętrzach. Dowiedz się też, jakie produkty zapachowe dostępne w sklepach warto wybrać. 

Dyfuzory, świece, czy olejki zapachowe — co sprawdzi się najlepiej? 

Odświeżacze powietrza do domu dostępne są obecnie w wielu formach. Różnią się one między sobą sposobem aplikowania zapachu, wyglądem, ceną, a także jakością aromatów. Możesz więc wybrać taki produkt, który najlepiej wpisuje się w Twoje preferencje. Jakie więc opcje masz do wyboru? 

Dyfuzory zapachów

Jedną z najbardziej efektownych opcji jest dyfuzor zapachu do domu. Jest to zestaw, w skład którego wchodzi buteleczka z substancją zapachową oraz specjalne patyczki, które subtelnie przenoszą aromat na całe wnętrze. Największym atutem dyfuzorów jest jakość zapachu. Te dobrej klasy pachną bowiem jak prawdziwe perfumy, a nie zwykły odświeżacz powietrza. Takie zapachy do domu są też wspaniałą ozdobą, ponieważ flakon prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Co więcej, dyfuzor zapachu wystarcza nawet na kilka miesięcy, dzięki czemu jego cena w przeliczeniu na czas użytkowania jest bardzo korzystna. 

Świece zapachowe

Piękny zapach w domu możesz uzyskać także za pomocą świec. Obecnie w sklepach znajdziesz spory wybór wśród świec zapachowych o naprawdę bardzo intensywnych aromatach, które skutecznie wypełnią całe wnętrze. Dodatkowo, taka świeca zadba nie tylko o piękny zapach, ale i stworzy wspaniały nastrój w Twoim domu. 

Olejki zapachowe 

Inną opcją są zapachy do domu w formie olejków. Wystarczy, że dodasz je do nawilżacza powietrza lub specjalnego kominka z podgrzewaczem, aby aromat stopniowo się uwalniał. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że aby utrzymać intensywność zapachu, należy dość często uzupełniać olejek. 

Najpiękniejsze aromaty do wnętrz — czyli jakie zapachy do domu wybrać?

Wybierając zapachy do domu, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego formę, ale przede wszystkim na sam aromat. Jakie zapachy do domu sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim wszystkie te, które są lekkie, delikatne, odświeżające i energetyzujące. Warto dopasowywać aromaty odpowiednio do pory roku. Jesienią i zimą fantastycznym wyborem będą na przykład wszelkie zapachy korzenne, drzewne, z nutami pomarańczy, cynamonu i innych typowo ciepłych woni. Latem postaw natomiast na cytrusy, trawę cytrynową, eukaliptus, czy lawendę.