Według nas jest to dość duży błąd: ceny produktów ubezpieczeniowych są relatywnie niskie, a mogą zabezpieczać zarówno mienie o dużej wartości, jak i Twoje zdrowie. W czym więc pomoże np. ubezpieczenie na życie, czy ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie na życie – Twoja podstawowa polisa!

Możesz wprawdzie nie dopuszczać poczucia, że kiedykolwiek spotka Cię coś złego, ale w naszej ocenie to nieco przesadny optymizm. Tak naprawdę każdy z nas może być ofiarą wypadku samochodowego, czy też może zapaść na ciężką chorobę. Sytuacja ta niestety często prowadzi do niemożności prowadzenia działalności zarobkowej, co z kolei bardzo obciąży Ciebie i Twoją rodzinę.

Aby mieć poczucie, że nawet w przypadku Twojej dłuższej niedyspozycji Twoi najbliżsi nie będą pozbawieniu środków do życia, dobrze zrobisz wykupując ubezpieczenie na życie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują całą gamę produktów, które zapewnią Ci wypłatę odszkodowania w różnych okolicznościach. Możliwe również, że w Twoim zakładzie pracy oferowane jest ubezpieczenie grupowe. Zachęcamy, abyś zorientował się, jakie są jego warunki i cena.

Nie wykupujesz autocasco? Dużo ryzykujesz!

Polisa na życie może ratować Twoje życie, natomiast autocasco – Twoje finanse. Musisz bowiem zdawać sobie w pełni sprawę, że w razie spowodowania przez Ciebie kolizji drogowej, standardowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie będzie stanowiło podstawy do pokrycia kosztów naprawy Twojego auta. Taką podstawą będzie dopiero ubezpieczenie dodatkowe, jakim jest autocasco.

Dzięki niemu, nawet jako sprawca zdarzenia, będziesz mógł liczyć na pełnię rekompensaty za remont pojazdu. A pamiętaj, że koszty te niejednokrotnie sięgają kilku, jak i kilkunastu tysięcy złotych. Przestrzegamy też, że tylko autocasco zapewni Ci wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży Twojego samochodu. Jeśli nie będziesz miał dodatkowego ubezpieczenia, niestety zostaniesz w takiej sytuacji z niczym.

Ubezpieczenie nieruchomości – bo Twój majątek jest cenny!

Bez względu na to, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu – absolutnie nie powinieneś bagatelizować kwestii ubezpieczenia swojej nieruchomości. A potencjalnych nieszczęść jest wiele: Twoje mieszkanie może zostać zalane przez ulewę, może wybuchnąć w nim pożar, a nawet może zostać okradzione przez włamywaczy.

Ponadto, jeśli mieszkasz w bloku, to Ty możesz być sprawcą zdarzenia i np. zalać mieszkanie swojego sąsiada (chociażby w wyniku awarii pralki). Dzięki ubezpieczeniu będziesz miał pewność, że w każdej z tych sytuacji otrzymasz środki czy to na remont swojego domu, jak i na naprawę wyrządzonych przez siebie szkód. Będziesz mógł też zakupić nowe sprzęty, jeśli Twój dom został okradziony. Doprawdy polecamy, by takie ubezpieczenie zawsze mieć w pogotowiu!

Wyjazd za granicę bez ubezpieczenia? Więcej stresu, niż odpoczynku

Zawsze koniecznie wykupuj także ubezpieczenie wyjeżdżając za granice. Jeśli sądzisz, że nie może Ci się przydarzyć tam żaden wypadek, ani też dopaść Cię groźna choroba – jesteś w dużym błędzie. A, co gorsza, koszty leczenia mogą wówczas okazać się olbrzymie, nie mówiąc już o transporcie do kraju. Ubezpieczenie turystyczne jest tanie i nie warto ryzykować nie wykupując go – nawet posiadając ubezpieczenie na życie, które może nie obowiązywać za granicą.

Warto się ubezpieczać!

Jeśli więc należysz do osób, które raczej nie wykupują ubezpieczeń – radzimy zmienić swoje nastawienie. Co więcej, zakup stosownych polis jest bardzo prosty i może być dokonany przez Internet, bez względu na to, czy będzie to autocasco, czy może ubezpieczenie na życie. Online bez trudu porównasz wszelkie oferty i wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję.