Jednym z popularniejszych urządzeń w ostatnim czasie są odkurzacze pionowe z funkcją mopowania. Pozwalają nie tylko na pozbycie się drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń, ale dodatkowo myją powierzchnię. Oferta odkurzaczy ręcznych jest szeroka, dlatego warto sprawdzić funkcjonalność, ale także zwrócić uwagę na inne cechy, które w późniejszym czasie wpłyną na komfort używania sprzętu. O czym należy pamiętać przy wyborze modelu? Czy powierzchnia do sprzątania ma znaczenie? Odpowiadamy!

  • Gdzie się sprawdzą odkurzacze bezprzewodowe?

  • Odkurzacz wielofunkcyjny  

  • Odkurzacze pionowe z funkcją mopowania

  • Odkurzacz bezprzewodowy dopasowany do potrzeb użytkownika 

 

Gdzie się sprawdzą odkurzacze bezprzewodowe?

Odkurzacze bezprzewodowe to duże ułatwienie, zwłaszcza gdy w przestrzeni brakuje gniazdek elektrycznych. Dlatego osoby, które posiadają klatki schodowe, czy duże powierzchnie będą zachwycone brakiem kabla, który sprawia, że odkurzanie jest komfortowe. Przy zakupie urządzenia należy zapoznać się z pojemnością baterii, ale również czasem, na jakim wystarcza pełne naładowanie. W zależności od indywidualnych potrzeb warto zaopatrzyć się w odkurzacz, który umożliwi posprzątanie całej powierzchni bez konieczności ładowania akumulatora w trakcie.

Przydatną opcją jest regulowana wysokość rączki, ponieważ wpływa to na komfort samego używania. Szczególnie jeśli mieszkańcy mają różny wzrost. Odkurzacze pionowe zajmują mało miejsca, dlatego ich przechowywanie nie stanowi żadnego problemu, to przydatne, zwłaszcza jeśli ktoś mieszka na małej powierzchni. Można wygodnie schować urządzenie do szafy. Odkurzacze pionowe sprawdzają się zarówno do małych, jak i do dużych powierzchni. Coraz częściej w hotelach i firmach można zaobserwować obecność odkurzaczy bezprzewodowych ręcznych, ponieważ umożliwiają sprawne sprzątanie zarówno mniejszych pomieszczeń, jak i korytarzy czy holu. Przede wszystkim ich zaletą jest brak konieczności schylania się w trakcie użycia, ponadto dostęp do pojemnika na zanieczyszczenia jest łatwy, a z opróżnieniem poradzi sobie właściwie każdy. Funkcja mopowania jest przydatna, gdyż samo odkurzanie nie zawsze zbierze wszystkie drobinki, natomiast skutecznie zatrzyma je mop. Ponadto pozwoli to na utrzymanie podłóg w czystości i zaoszczędzi czas, który zwykle zabiera odkurzenie i zmycie ich mopem.

 

Odkurzacz wielofunkcyjny

Jak się okazuje odkurzacze, pionowe gwarantują szybkie odkurzanie, bez większego wysiłku. Zwiększona moc silnika a przy tym zredukowany poziom hałasu, sprawiają, że możesz ich używać nawet w nocy. Na szczególną uwagę zasługuje również klasa energetyczna urządzenia, która z całą pewnością zagwarantuje zmniejszone roczne zużycie energii.  

 

Odkurzacze pionowe z funkcją mopowania 

Funkcja mopowania umożliwia dokładne posprzątanie wszystkich powierzchni, szczególnie jeśli w mieszkaniu znajdują się zwierzęta, czy dzieci. Przydatną funkcją jest automatycznie dostosowana moc ssania, ponieważ w zależności od sprzątanej powierzchni urządzenie samo dobierze odpowiednią moc, by efektywnie zebrać wszelkie zanieczyszczenia. Pojemność akumulatora, ale również czas ładowania i czas działania mają kluczowe znaczenie dla komfortu sprzątania. Dlatego warto porównać poszczególne modele, zanim dokona się ostatecznej decyzji.

Odkurzacz ręczny doskonale sprawdzi się w domach, mieszkaniach, przestrzeniach publicznych, ale również do sprzątania samochodu. W zestawie znajdują się różne końcówki, których można użyć, by podnieść efektywność sprzątania. Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że w zestawie znajdują się odpowiednie elementy wyposażenia, które można będzie wykorzystać we wnętrzach. Ponadto coraz częściej zdarza się, że producenci do zestawu dołączają zapasy do mopa, co także ułatwia sprzątanie. Warto zwrócić uwagę na wielkość zbiornika na zanieczyszczenia, ponieważ gdy jest mały, będzie wymagał częstego opróżniania. 

 

Odkurzacz bezprzewodowy dopasowany do potrzeb użytkownika 

Odkurzacz pionowy coraz częściej wypiera odkurzacze tradycyjne. Niezliczona ilość funkcji oraz niezwykła poręczność pozwala dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne miejsca w twoim domu. Na szczególną uwagę zasługuje opcja, która automatycznie dostosowuje moc ssania. Co to dokładnie oznacza? Urządzenie AGD pozwala dopasować intensywność sprzątania zarówno do twardych podłóg, nie generując tym samym zarysowań, jak i do dywanów, które potrzebują nieco więcej siły. 

Najnowsze propozycje od marki Electrolux charakteryzują się dodatkowym podświetleniem led, które pozwala dostrzec najdrobniejsze zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.  

Odkurzacz ręczny pionowy to coraz popularniejsze urządzenie, ponieważ podnosi komfort użycia, jednocześnie nowoczesne modele posiadają na tyle duże akumulatory, że po jednym naładowaniu można posprzątać wszystko. Wygodne przechowywanie, ładna obsługa i praktyczne opróżnianie przekonają do zakupu nawet najbardziej sceptycznych klientów.