Jednak sama wizytówka to nie wszystko. Ważne są także opinie, które się w niej znajdują. Zobacz, dlaczego opinie Google są tak istotne i dowiedz się, jak zyskać ich więcej!

Czym są opinie Google? 

Opinie Google to nic innego jak recenzje na temat firmy, publikowane przez użytkowników sieci. Każda osoba korzystająca z przeglądarki Google ma możliwość wystawiania takich opinii zarówno na smartfonie, jak i na komputerze. Oczywiście, aby otrzymywać recenzje, należy posiadać wizytówkę swojej działalności, co można zrobić z łatwością, dzięki usłudze Google Moja Firma. Dzięki takiej wizytówce firma będzie także widoczna na Mapach Google, co ułatwi nie tylko recenzowanie, ale i trafianie do nowych odbiorców. 

Opinie Google są systemem, który pozwala na ocenianie usług firmy. Odbywa się to za pomocą przyznawania gwiazdek w skali od 1 do 5. W wizytówce widoczna jest średnia z opinii wystawionych przez klientów, a także ilość oddanych głosów. Po rozwinięciu paska można natomiast zapoznać się z poszczególnymi ocenami. Prócz możliwości przyznawania oceny, klienci mogą także napisać komentarz, w którym rozwiną swoją recenzję. 

Opinie Google — jaki mają wpływ na wizerunek firmy? 

W dzisiejszych czasach opinie Google mają kluczowy wpływ na wizerunek firmy. Mogą być głównym motorem umożliwiającym szybki rozwój działalności i pozyskanie dużej ilości nowych klientów, ale także powodem, dla którego potencjalni klienci będą unikać danego miejsca. Wszystko zależy od tego, czy oceny są pozytywne, czy też negatywne. Aktualnie opinie Google mają bowiem ogromny wpływ na decyzje konsumenckie.

Większość osób przed skorzystaniem z usługi, czy też zakupami w danym miejscu, zawsze sprawdza ilość gwiazdek i czyta komentarze. Entuzjastyczne recenzje są jak najlepszą rekomendacją i reklamą, dlatego dają niemal całkowitą gwarancję, że jeśli konsument trafi już na taką wizytówkę, to zdecyduje się na skorzystanie z oferty tej firmy. Działa to jednak w dwie strony. Właściwie nikt nie wybierze usług ocenianych na 2 czy 3 gwiazdki. Przedział pomiędzy 3 a 3.9 także jest raczej komunikatem zniechęcającym. Pozytywny odbiór zaczyna się od 4 gwiazdek. Wtedy chęć do skorzystania z usług znacznie wzrasta, podobnie zresztą jak ''klikalność'' wizytówki. A to oznacza tylko jedno — więcej klientów i większy zysk! Warto więc zadbać, by nie schodzić poniżej tej wartości. Pytanie tylko, jak to zrobić?

Pozytywne opinie Google — jak je uzyskać? 

Najprostszym sposobem na zdobycie dużej ilości pozytywnych opinii w wizytówce Google jest oczywiście świadczenie usług na wysokim poziomie. Nie ma wątpliwości, że jest to podstawa i bez tego ani rusz! Warto zadbać o to, by klienci odczuwali maksymalną satysfakcję — dzięki temu zwiększymy szansę na feedback w postaci maksymalnej liczby gwiazdek. Brzmi jak coś niezwykle prostego prawda? A jednak nie jest to do końca aż tak kolorowe.

Uzyskanie pozytywnych opinii na Google to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie. Najtrudniej jest na samym początku, gdy otwieramy działalność. Podobnie może być też wtedy, gdy firma ma już doświadczenie, ale dopiero decydujmy się na założenie wizytówki Google. Potrzeba sporo czasu, by zebrać odpowiednią ilość opinii, czyli taką, która wzbudzi zaufanie w potencjalnych klientach. I to nawet wtedy, gdy poziom usług jest naprawdę wysoki. A to wszystko dlatego, że konsumenci, choć chętnie wyszukują na podstawie ocen, to jednak sami niezbyt dbają o to, by je wystawiać. W związku z tym warto im o tym przypominać i poprosić o krótką recenzję. 

A co, jeśli to także nie przynosi rezultatów? Wtedy warto pomyśleć o rozwiązaniu, które nigdy nie zawodzi. Możemy bowiem po prostu kupić opinie Google. To naprawdę proste i zajmuje dosłownie kilka minut, a rezultat widoczny jest natychmiast. Obecnie na kupno opinii Google decyduje się coraz więcej firm. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę efektywność i łatwość wdrożenia tego zabiegu. Po co kupować opinie? Przede wszystkim, by dać ''życie'' swojej wizytówce w Google. To doskonałe rozwiązanie szczególnie jeśli mamy bardzo mało recenzji, ponieważ w ten sposób skutecznie rozwiniemy naturalny bieg przyznawania gwiazdek — bo im ich więcej, tym więcej klientów, którzy przydzielą nam je już samodzielne. 

Jak kupić opinie Google? 

W jaki właściwie sposób można kupić opinie Google? Okazuje się, że jest to naprawdę bardzo proste. Obecnie powstaje bowiem coraz więcej stron, które umożliwiają zakup takich ocen. Wszystko załatwimy więc przez internet i to w dosłownie kilka minut. 

Zakup opinii Google przypomina właściwie zwykłe zakupy online. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę i ustawić parametry swojego zamówienia. Oznacza to między innymi wybór ilości opinii oraz treści komentarzy. Następnie wystarczy już tylko opłacić zamówienie i czekać na to, aż pojawią się opinie. Opinie Google można kupić na polskiej stronie Instalajki.pl już od 0,99 zł.