Aby Twoje przyjęcie było niepowtarzalne i zapadło gościom w pamięci, warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które wprawią wszystkich w nastrój do zabawy. Na szczęście obecnie na rynku znajdziesz wiele gadżetów, które pozwolą Ci stworzyć oryginalny klimat imprezy.

Temat imprezy

W wybraniu dekoracji na urodziny może Ci pomóc określenie tematu imprezy. Wśród dorosłych dużą popularnością cieszą się obecnie przyjęcia tematyczne, które pozwalają im na chwilę przenieść się w inne miejsce lub czasy. Dzięki odpowiednim akcesoriom możesz sprawić, że Twoi goście poczują się jak na hawajskiej plaży, statku pirackim, albo podczas weneckiego balu. Dzieci natomiast chętnie organizują urodziny, których głównym motywem jest ulubiony bohater z bajki lub filmu. Wybór tematu imprezy ograniczony jest tylko Twoją wyobraźnią.

Gdzie kupić ozdoby

Kiedy masz już wybrany temat imprezy, możesz przejść do planowania i kompletowania dekoracji. Jeśli potrzebujesz inspiracji odwiedź na przykład Partytino. Jest to sklep internetowy, w którym każdy znajdzie ozdoby na urodziny idealne dla siebie. Obecnie wybór gadżetów jest tak duży, że łatwo można się w nich pogubić, dlatego na wybór dekoracji na urodziny warto poświęcić trochę czasu. Jednak efekt gotowych dekoracji na pewno będzie tego wart.

Jakie ozdoby wybrać

Jest kilka ozdób, których nie może zabraknąć na żadnych urodzinach. Niezależnie od tego, jaki temat wybrałeś, te klasyki sprawdzą się na każdej imprezie.

  • Girlandy i banery — te ozdoby ścian idealnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach oraz w ogrodzie. Chcesz, aby goście od wejścia wiedzieli, że to będzie świetna impreza? Ustrój już ogrodzenie lub klatkę schodową.
  • Balony — obecnie na rynku dostępne są balony chyba każdego kształtu i rozmiaru. Urodzinową klasyką są już takie w kształcie cyferek odzwierciedlających wiek jubilata. Możesz też zdecydować się na balonową palmę, pieska, albo balon z ulubioną postacią z bajki. Na wspomnianym już Partytino możesz kupić butle z helem, który sprawi, że Twoje balony będą unosić się ku górze, zamiast ciągle spadać na podłogę.
  • Kubki i talerzyki — jednorazowe kubki i talerzyki mają dwie zalety. Mogą być doskonałą dekoracją oraz nie trzeba ich zmywać. Używając papierowych talerzyków, nie musimy się również obawiać, iż ktoś je stłucze lub zniszczy. 
  • Świeczki na tort — na urodzinowym torcie nie może zabraknąć świeczek. Zwróć jednak uwagę na to, aby kapiący z nich wosk nie pobrudził ciasta.
  • Czapeczki i korony — możesz podarować czapeczki wszystkim gościom, a sam ubrać koronę lub inne wyróżniające się nakrycie głowy. Takie szczegóły naprawdę wpływają na klimat imprezy.

Pinata

Piniata to hit tego roku. Jest to papierowa kukła wypełniona cukierkami. Aby dostać się do słodkości, jubilat musi ją rozbić kijem. Rozbijanie pinaty to świetna zabawa, którą kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Warto więc pomyśleć nad dodaniem do naszych dekoracji tej nowości. Pinaty występują w różnych kształtach, więc przed zniszczeniem będzie też ona świetną dekoracją naszego przyjęcia.