Osoby, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły jogi, często nie wiedzą, czego mogą się spodziewać na zajęciach lub są zaskoczone tym, co muszą ze sobą zabrać. Oto kompleksowy przewodnik po tym, jak dobrać odpowiednie akcesoria do jogi oraz w co się ubrać i co zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia jogi.

Załóż wygodne ubranie

Joga jest jedną z najpopularniejszych form ćwiczeń i to nie bez powodu - to trening angażujący całe ciało, który pozwala na uelastycznienie mięśni, ścięgien i wiązadeł. Joga poprawia koordynację i pozwala się zrelaksować.

W ubraniu na jogę nie chodzi tylko o to, by ładnie wyglądać, ale także o to, by dobrze się czuć. Najlepiej będzie, jeśli zachowasz ostrożność i wybierzesz coś wygodnego, co nie będzie krępowało ruchów ani nie spadnie podczas wykonywania pozycji na głowie. Nie chcesz też niczego zbyt obszernego lub luźnego, co mogłoby się podwijać i utrudniać wykonywanie poszczególnych pozycji.

Nie zapomnij o dobrej macie

W jodze chodzi przede wszystkim o to, by czuć się komfortowo, a to dotyczy także twojej maty. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zainwestować w dość dobrą matę do jogi. Pomoże ona zapobiegać kontuzjom i ułatwi każdy ruch.

Maty do jogi są zazwyczaj wykonane z lub gumy, ale obecnie dostępnych jest wiele opcji przyjaznych dla środowiska. Najważniejsze to znaleźć taką, która będzie odpowiednia dla Twojego typu ciała i stylu praktyki. Szukaj maty o dobrej przyczepności - zapobiegnie to ślizganiu się podczas ćwiczeń, gdy Twoje ciało zacznie się pocić. Mata do jogi nie powinna być ani za gruba, ani za cienka. Oczywiście na zajęciach być może będą maty, z których będziesz mógł skorzystać, jednak zawsze lepiej mieć swoją, czystą.

Butelka z wodą i ręcznik to podstawa

Butelka z wodą to must have na każdych zajęciach sportowych. Woda jest szczególnie ważna latem, gdy będziesz ćwiczyć w cieplejszej sali, ponieważ odwodnienie może prowadzić do zawrotów głowy lub omdlenia. Jeśli nie chcesz nosić ze sobą całej butli wody, rozważ zabranie małej, która zmieści się w torebce lub torbie. Podczas zajęć będziesz się pocić, więc ręcznik to kolejny niezbędnik. Pomoże Ci on otrzeć pot z czoła lub trzymać matę w czystości i suchości pomiędzy kolejnymi pozycjami.

Na pierwsze zajęcia jogi trzeba zabrać ze sobą wiele różnych rzeczy. Ale nie martw się, jeśli zapomnisz niektórych z nich - większość sal fitness zapewni Ci to, czego potrzebujesz.